Mängud

Video: PlayStation 5 puldi tõsisemad probleemid võivad hakata ilmnema umbes poole aastaga

Rubriiki toetab

Tehnikateemasid lahkav YouTube’i kanal iFixit võttis PlayStation 5 mängupuldi osadeks lahti, et välja selgitada, millised on uue puldi suurimad kitsaskohad.

Täpsemalt keskendutakse uuematele mängupultidele omasele probleemile, milleks on controller drift ehk triivimine. See tähendab, et pärast mõningast kasutamist võivad puldi juhtkangid hakata sisendeid valesti registreerima.

Näiteks võib mängija juhtkangi mitte puudutada, kuid süsteem registreerib siiski, et ekraanil olevat tegelast liigutatakse. See muudab täpsust ja kiireid reaktsioone nõudvate mängude mängimise eriti tüütuks.

PlayStation 5 pultidel on juba triiviprobleeme tuvastatud ja see on kaasa toonud ka esimesed kohtuasjad. iFixiti videos leitakse, et kahjuks on tegu probleemiga, millega hakkavad tulevikus maadlema paljud PlayStation 5 omanikud. Leitakse, et keskmiselt on mängupuldi (mitte ainult PlayStation 5, vaid ka Xboxi ja Switchi pultide) eluiga veidi üle 400 tunni. Pärast seda võivad suurema tõenäosusega ilmneda erinevad vead, kaasa arvatud triivimine.

iFixiti testis jõuti järeldusele, et näiteks ülipopulaarset “Call of Duty: Warzone’i” mängides on PlayStation 5 puldi eluiga umbkaudu 417 tundi. See tähendab, et kui mängid iga päev PlayStation 5 peal “Warzone’i” kaks tundi, siis esimesed probleemid tekivad seitsme kuu pärast.

Triivi tekkimise põhjuseks on puldi riistvara kulumine, mille toob kaasa kangide pidev keerutamine ja nendele klikkimine. iFixiti arvates on kummaline, et konsoolitootjad ei ole uuematesse pultidesse sisse ehitanud võimaluse juhtkange jooksvalt vahetada, kuna see aitaks triiviprobleeme kiiresti ja lihtsasti lahendada.

Võin omast kogemusest öelda, et triiv on tõsiselt tüütu probleem, mis muudab mängimise kordades ebamugavamaks. Eelmisel aastal pidin välja vahetama oma Switchi mängupuldid, kuna puhastamisest ja korduvast kalibreerimisest hoolimata ei lõpetanud minu mängude tegelased iga natukese aja tagant vasakule pööramist.

Triivimine on kahetsusväärne, kuid meie arvates on PlayStation 5 asjalik mängumasin. Vastukaaluks loe ka nelja häiriva asja kohta, mis mulle PlayStation 5 juures üldse ei meeldi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.