Mängud

Video: PlayStation 5 suudab näidata tõelist järgmise generatsiooni pildikvaliteeti

PlayStation 5 suudab näidata väga muljetavaldavat pilti.Foto: kuvatõmmis

Eile avalikustas Epic Games uhiuue mängumootori Unreal Enigine 5 ning näitas, milline näeb välja uut mootorit kasutav mäng PlayStation 5 peal.

9-minutiline demo pealkirjaga “Lumen in the Land of Nanite” on tõsiselt muljetavaldav. Epic Gamesi arendajate sõnul on nende eesmärk muuta mängud sama fotorealistlikuks kui filmid ning tundub, et sellega on hakkama saadud.

Unreal Engine 5 põhineb kahel uuel tehnoloogial – Nanite ja Lumen. Nanite võimaldab arendajatel varasemast kergema vaevaga luua ülirealistliku väljanägemisega kolmedimensioonilisi mängumaailmasid. Lumen on valgustuslahendusi pakkuv tehnoloogia, mis suuda reaalajas reageerida mängumaailmas toimuvatele muutustele.

Kui hiljutine Xbox Series X-ile jooksvate mängude esmaesitlus jättis paljud külmaks, siis PlayStation 5 mängupildi debüüt Unreal Engine 5 demo näol on eeskujulik näide sellest, mida järgmise generatsiooni konsoolid suudavad.

Kuigi Unreal Engine 5 on muljetavaldav, ei tähenda see siiski, et kõik järgmise põlvkonna konsoolidele ilmuvad mängud hakkavad välja nii head nagu ülalolev video. Unreal Engine 5 esimene versioon jõuab arendajateni 2021. aasta alguses ning läheb aega, enne kui selle täit potentsiaali ära kasutades mänge luuakse.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.