Mängud

Video: Xbox Series X-i laadimisajad on võrreldes praeguste konsoolidega tohutult kiired

Xbox Series X on uue põlvkonna mängumasinatest selgelt võimsaim. Foto: Microsoft

Microsofti uue põlvkonna mängukonsool Xbox Series X laeb mänge praegustest konsoolidest oluliselt kiiremini ning suudab tagasiühilduvaid mänge stabiilsemalt jooksutada.

See info ei ole Microsofti turundustiimi uhkustamine, vaid pärineb ajakirjanikelt, kes on juba saanud võimaluse uut Xboxi ise testida. Selgub, et mängud, mille laadimiseks kulub praeguse põlvkonna konsoolidel palju aega, laadivad uuel Xboxil ära mitu korda kiiremini.

Näiteks The Verge’i andmete kohaselt kulub Xbox One X-il “Red Dead Redemption 2” laadimiseks minut ja 35 sekundit, kuid Series X saab hakkama vaid 52 sekundiga. “Sea of Thievesi” laadimisekraani peab One X-il passima minut ja 21 sekundit, Series X-il vaid 20 sekundit. “The Outer Worlds” laeb One X-il 27 sekundit, kuid Series X-il oled mängus kõigest 6 sekundiga.

Kirjeldused on üks asi, kuid siin on oluline pilt. Viska pilk peale “The Verge’i” One X-i ja Series X-i võrdlevale videole, et näha, kuidas täpsemalt nende konsoolide laadimisajad erinevad.

Lisaks kiirematele laadimisaegadele suudab Series X parandada ka praeguse põlvkonna mängude kaadrisagedust. Digital Foundry testides selgitati välja, et mitmed mängud, mis Xbox One X-i kaadrisageduse korralikult alla tirisid töötavad Series X-il märgatavalt paremini.

Kõikide vanemate mängude puhul Series X siiski stabiilselt 60 kaadrit sekundis näidata ei suuda. Tasub aga meeles pidada, et testitavad mängud ei ole mitte mingil moel uue Xboxi jaoks optimiseeritud – neid lihtsalt jooksutatakse uuel konsoolil ja juba on tehnilised uuendused selgelt märgatavad. Kui arendajad peaksid mänge Series X-i jaoks peenhäälestama, siis oleksid tulemused tõenäoliselt veel muljetavaldavamad.

Hetkel on ajakirjanikud saanud proovida vaid vanemaid tagasiühilduvaid mänge, kuid uue põlvkonna teoseid veel testitud ei ole. Seega on raske öelda, kuidas uuemad mängud Series X-il töötavad. Kuid esmamuljete põhjal saab kindlalt väita, et Series X on võrreldes praeguste konsoolidega tõsiselt kiire ja oluliselt võimsam.

Xbox Series X ilmub 10. novembril. Kui plaanid selle eeltellida, siis tee kindlaks, et sa ei osta kogemata juba kolme aasta eest ilmunud Xbox One X-i. Seda on juba juhtunud üllatavalt palju.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.