10 mobiilimängu, mis pakuvad kõrge värskendussagedusega enneolematult sujuvat graafikat

OnePlus 7 Pro on üks uuematest nutitelefonidest, mis võimaldab 90 Hz ja 120 Hz ekraani värskendussagedust.Foto: Alfa-Omega Communications

Käesolev aasta on toonud meieni volditavaid telefoniekraane, ekraane kaamera-aukudega ja ka selliseid, kus kaamera peitub nähtamatult klaasi all. Mänguri jaoks üheks kõige praktilisemaks uuenduseks võib pidada aga telefoniekraanide kõrgemat värskendussagedust.

Sarnaste ekraanidega olid enne varustatud vaid spetsiaalsed mänguritelefonid, kuid nüüd on see jõudmas ka tavakasutajateni. Kõrgemat värskendussagedust pakuvad näitaks OnePlus 7 Pro ja mänguritelefon Razer Phone 2. Ühtlasi ilmub aina rohkem sellistele ekraanidele mõeldud uuel tasemel telefonimänge.

Milleks kiirem värskendussagedus?

Värskendussagedus näitab, mitu korda sekundis uueneb ekraani pilt. Siiani oli telefoniekraanide värskendussagedus kuni 60 Hz, kuid nüüd ulatub see 90 Hz või isegi 120 Hz-ni. Seda on sama palju kui mänguarvutite ekraanidel. Kõrgema värskendussagedusega ekraanid võimaldavad sujuvamat, heledamat ja nauditavamat pilti. 

Erinevalt levinud väärarvamusest ei ole värskendussagedus võrdväärne kaadriga sekundis (Frames per second, FPS), mis on video omadus, mitte ekraani oma. Seega uusi 90-kaadrit-sekundis mänge on võimalik mängida vaid 90 Hz värskendussagedusega ekraanil.

Mis mängudega on siis täpsemalt tegemist? Pakume teile näidisnimekirja, milles on nii tegevusrikkad märulimängud kui ka lihtsamad ajaviitemängud. 

  1. Vainglory – tuntud mängude “Dota 2” ja “League of Legendsi” sarnane MOBA, kus mängija saab valida enam kui 48 karakteri ja mitme mängumoodi vahel. 
VaingloryFoto: kuvatõmmis
  • Final Fantasy Brave Exvius – legendaarse rollimängude sarja spin-off rikkaliku süžee ja karakteritega varasematest mängudest. 
  • Modern Combat Versus –  klassikaline tulistamismäng, kus kõrgem värskendamissagedus ja rohkem kaadreid sekundis tulevad silmapaistvalt kasuks.
  • Flippy Knife – lihtne, ent kaasahaarav mäng nugade, kirveste jms viskamisest. 
  • Gear.Club – kõrgkvaliteetne rallimäng, mida eristab konkurentidest auto mootorite ja interjööride põhjalik reproduktsioon. Nagu “Modern Combati” puhul, nii on ka rallit sõites suurepärane võimalus nautida kiiret ja sujuvat pilti.
Gear.ClubFoto: kuvatõmmis
  • Alto’s Adventure – See on lõputu füüsikareeglitel põhinev suusasõit, mille käigus saad nautida kauneid mäevaateid. Kriitikud kiidavad üksmeelselt seda unikaalse atmosfääri ja stiilsuse eest. Kindel soovitus esteedile!
  • Dub Dash – Audiosurfi meenutav mäng, mis paneb sind vägeva DJ muusika saatel erinevaid takistusi ületama. 
  • CATS: Crash Arena Turbo Stars – arenda oma võistlusrobotit ja proovi enda võimeid teiste mängijate vastu. 
  • FZ9 Timeshift – veel üks tulistamismäng, mida saab mängida nii üksi kui ka mitmekesi. “Max Payne’i” sarja austajad hindavad bullet time režiimi, mis näeb eriliselt hea välja just siis, kui pildi värskendussagedus on eriti kõrge. 
  • Pokemon GO – täpselt kolm aastat tagasi välja tulnud täiendatud reaalsusega mängul, mis ei vaja tutvustamist, on nüüd ka 90-kaadrit-sekundis tugi. 
Pokemon GOFoto: Niantic

Kõik ülaltoodud mängud on allalaadimiseks Google Play ja App Store’i poodides saadaval. Seega – kui sul või sinu sõbral on kõrgema värskendussagedusega ekraaniga telefon, tasub kindlasti võtta aega ja katsetada, mida suudab uus ekraanitehnoloogia ja panna see mänge mängides proovile. Võib arvata, et lähitulevikus saab 90 ja 120 Hz ekraanide tugi kõikide uute mängude jaoks normiks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.