Mobiilimängud

Indias on “PUBG Mobile’i” mängimise eest arreteeritud 10 teismelist

"PUBG Mobile" genereeris eelmine kuu rohkem kui 146 miljonit dollarit.Foto: PUBG Corp

Käputäies India linnades on ära keelatud ülipopulaarse Battle Royale mängu “PUBG” mobiiliversiooni mängimine ja tundub, et ametivõimud suhtuvad keeldu tõsiselt, sest selle rikkumise eest on arreteeritud juba kümme teismelist, vahendab The Guardian.

Arreteeritud teismelised võeti politsei poolt vahi alla, kuid vabastati mõne aja pärast hoiatusega, selgitas India põhjaosas asuva linna Rajkoti politseikomissar Manoj Agrawal.

“PUBG Mobile’i” keeld jõustus eelmisel nädalal põhjusega, et see mõjutab noorte eksamitulemusi ja toob lastes esile vägivaldseid tendentse. “Need mängud mõjutavad laste ja noorte haridust, käitumist, kõnemaneere ja arengut,” selgitati 6. märtsil  Rajkoti politsei poolt avaldatud teates.

“PUBG Mobile” on tekitanud Indias palju kõneainet ja sel teemal on sõna võtnud ka riigi peaminister Narendra Modi. Kui riigijuhilt küsiti veebruaris videomängude negatiivsete mõjude kohta, küsis Modi vastu: “Kas räägime “PUBGist”? Nagu kõigel muul on ka tehnoloogial oma head ja halvad küljed. Vanematena peame me õpetama oma lapsi tehnikast viimast võtma ja innustama neis huvi uute asjade vastu.”

Korraldusega, millega keelati ära “PUBG Mobile’i” mängimine, keelustati ka kurikuulsate Momo-sõnumite levitamine. Huvitaval kombel ei ole ära keelatud aga teist suurt Battle Royale hiiglast “Fortnite’i”, mis on samuti mobiilidel saadaval. Küllap leitakse siis, et see ei pärsi haridust ja noorte arengut.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.