“Pokemon GO” loojate uus liitreaalsusmäng on suurejooneline, kuid kõigile see ei meeldi

Suvised ilmad pakuvad "Wizards Unite'i" proovimiseks hea võimaluse.Foto: Mobilgamer

Mängustuudio Niantic, mis lõi 2016. aasta suvel tsiviliseeritud maailma halvanud “Pokemon GO”, on maha saanud uhiuue liitreaalsusmänguga “Harry Potter: Wizards Unite”. Võrreldes “Pokemoniga” on sellel mängul kordades rohkem liha luiel. Ehk isegi liiga palju.

Kui juhtusid jaaninädalavahetusel Kalamajas nägema halli dressikasse rüütatud habetanud härrat, kes majanurkadel ja parklates telefon käes ringi tiirutas, siis rahu: tegu ei olnud Leedu autovaraste skautüksuse katsetega sinu kroomitud velgi pildile saada. Ma lihtsalt üritasin lahti hammustada, mida “Harry Potter: Wizards Unite” endast kujutab.

Võrreldes “Pokemon GOga” on kõike rohkem

Need, kes mäletavad veel “Pokemon GOd” ei tohiks jänni jääda “Wizards Unite’i” keskse idee hoomamisega. Su nutitelefoni ekraanile kuvatakse ümbruskonna kaart, mille keskmes seisab sinu tegelane. Reaalses elus ringi liikumine liigutab edasi ka su avatari kaardil ja nii mööda naabruskonda ringi patseerides peab lahendama erinevaid ülesandeid.

Juba “Wizards Unite’i” esmakordsel käivitamisel saab selgeks, et selles mängus on võrreldes “Pokemon GOga” rohkem, noh, kõike. Rohkem tegevusi ja tegelasi, rohkem üleskorjatavat kraami, rohkem lahtilukustatavaid oskuseid, rohkem võimalusi oma tegelast arendada… Uut infot on palju ja võrreldes lihtsakoelise “Pokemon GOga” on “Wizards Unite’is” kordades rohkem asju, mis mängija tähelepanu nõuavad.

“Wizards Unite’i” kaardil on võrreldes “Pokemon GOga” kordades rohkem iseloomu.Foto: Eurogamer

Erinevalt “Pokemon GOst” on “Wizards Unite’il” keskne lugu. Võlumaailmas on asjad halvasti, salapärane loits on maagiliseld objektid üle ilma laiali paisanud ning sinu ja su kaasmängijate ülesanne on need üles leida. Sellest kõigest teavitab mängijat uhke videoklipp, mida ma ausalt öeldes mobiilimängult ei oodanud. Ehk on asi minus.

Hagrid, mida sa Balti jaamas teed?

Edasi annad oma tegelasele nime ja saad valida, millisesse Sigatüüka majasse ta kuulub, millest ta võlukepp on valmistatud, milline ta välja näeb ja veel nipet-näpet. Samal ajal annavad sisseloetud häältega säästu-Harry Potter ja säästu-Hermione Granger, mängijale juhiseid, mida ja kuidas edasi. Kõige selle taustal kõlab Harry Potteri filmidest tuttav maagiline muusika. Võrreldes “Pokemon GOga” on Niantic selle mängu helile ja pildile tunduvalt rohkem tähelepanu pühendanud.

Kui ettevalmistused on tehtud, siis on aeg minna esimesele missioonile! Klikin kaardil keerlevale kuldsele medaljonile, mis käivitab telefonikaamera. Mu sihtmärk ei asu automaatselt minu ees ja ekraanile ilmuv kirje ajendab mind telefoniga siia-sinna tiirutama. Otsin ja otsin, kuni lõpuks näen, et Balti jaama Statoili ees seisab Hagrid, kes on aga ämblikuvõrkudesse takerdunud!

Loitsimiseks peab sõrmega ekraanile vedama vastava mustri.Foto: Reddit

Hagridi päästmiseks pean seadma telefoni temaga kohakuti ja vedama sõrmega ekraanile sellel kujutatud mustri, et teele saata abistav loits. Mida kiiremini ja täpsemini ma mustri ekraanile joonistan, seda “efektiivsem” on mu loits, ehk seda suurema tõenäosusega õnnestub mul oma eesmärk saavutada. Ja etskae, peagi ongi Hagrid kammitsatest vaba ja paneb vanalinna poole ajama!

Hobimänguri jaoks liialt kirev?

Kui jõuan tagasi kaardile, on sinna tekkinud terve trobikond uusi värvilisi ikoone: kõrtsid, kust saab loitsimiseks vajalikke energiapunkte; herbaariumid, kust leiab võlujookide valmistamiseks taimi; koletisi, kellega võidelda; tuttavaid tegelasi, keda päästa; erinevaid esemeid, mida üles otsida… Võrreldes “Pokemon GOga” on tegemist äkki väga-väga palju.

Ma ei ole kindel, kas see tegevuste rohkus on tingimata kõigi jaoks positiivne. “Pokemon GO” oli (ja on jätkuvalt) edukas, sest see on universaalselt arusaadav, ka siis, kui mängija pokemonidest mõhkugi ei tea. Looduses on kindel hulk koletisi-loomakesi. Sinu ülesanne on nad kinni püüda. Mida rohkem loomakesi-koletisi sa püüad, seda kõrgema leveli su tegelane saavutab. See kõik on nii lihtne, et ka pühapäevamängija saab sellest probleemideta aru.

“Wizards Unite” on “Pokemon GOst” kordades mahukam.Foto: BBC

“Wizards Unite” meenutab rohkem täiemahulist rollimängu, kus on kohal keskne narratiiv ja oskused, mida kogemuspunktidega lahti lukustada ja mitu erinevat kategooriat, milles kogemuspunkte teenida ja veel palju-palju muud. See ei ole mäng, millesse on võimalik nii lihtsasti pea ees sisse hüpata nagu “Pokemon GOsse”. Esialgsed mängijanumbrid näivad seda teooriat kinnitavat.

Aga kõigile Harry Potteri fännidele on “Wizards Unite” mõistagi maiuspala. Olemas on tuttav muusika, tuntud tegelased ja kõik muu, mida on vähegi võimalik Potteri maailmaga seostada. Neile aga, kes Harry Potterist ei hooli ja kes otsivad mobiilimängust midagi lihtsasti seeditavat võib “Wizards Unite” olla natukene liiga suur tükk.

Seda, kas mäng sulle sobib või mitte, võid ju vabalt ise otsustada! “Wizards Unite” on saadaval iOSi ja Androidi nutiseadmetel täiesti tasuta. Mäng pakub küll mikromaksete näol erivevaid võimalusi raha kulutamiseks, kuid lepime kokku, et sellest kõnnime kõik sirge seljaga mööda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.