Kas oled juba lugenud? Elisa Raamatu krimiromaanide paremik pakub ohtralt häid soovitusi

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

 • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
 • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
 • Vaata rohkem!

Vaid kuu aega on jõuludeni jäänud ja tõenäoliselt on juba vähemalt korra tulnud ette kurikuulus jõulukingi-küsimus. Kui kõik eluks vajalik juba olemas on, siis teadupoolest on raamat üks maailma suurepärasemaid kinke – aga milline valida? 

Selleks, et kõik jõulude ajal rõõmsad oleksid ja kingituse tegija liigselt vaeva ei peaks nägema, otsisime välja Elisa Raamatu populaarseimate teoste statistika. Esimesena heidame pilgu põnevus- ja krimiromaanidele ehk eestlaste ühele lemmikžanrile. 

Edetabeli esimesele kohale on tõusnud lugejate hinnangul veider, kuid köitev ja kaasahaarav „Ja siis oli ta läinud“. Raamatu keskmes on Ellie – noor tüdruk, kes 10 aastat tagasi kadus ja kelle ema Laurel püüab endiselt eluga edasi minna. Kui Laurel kohtub tüdrukuga, kes näeb välja täpselt nagu Ellie, kistakse vanad haavad uuesti lahti ning vastamata küsimused kerkivad taas päevakorda.

Järgnevad kaks Skandinaavia krimkat, „Katharina kood“ ja „Talvetuli“, millest üks keskendub lahendamata kadumisjuhtumile ning teises peavad tegelased toime tulema nii minevikus kui olevikus aset leidnud tulekahjudega. 

Esiviisikusse on pääsenud ka kaks Briti krimiromaani. „Proua Westaway surm“ kallutab valele teele rahaprobleemide käes vaevleva Harriet Westaway, „Koolmekohad“ on seevastu ajalooga põimitud traditsiooniline Briti krimka, kus mõrtsuka sihtmärgiks on lapsed.

Põnevus- ja krimiromaanide TOP 10:

 1. Lisa Jewell „Ja siis oli ta läinud
 2. Jørn Lier Horst „Katharina kood
 3. Anders de La Motte „Talvetuli
 4. Ruth Ware „Proua Westaway surm
 5. Elly Griffiths „Koolmekohad
 6. Antoine Laurain „Punase märkmikuga naine
 7. Clare Mackintosh „Laske mul olla
 8. Tana French „Peegelpilt
 9. Greer Hendricks, Sarah Pekkanen „Nimetu tüdruk
 10. Betty Rowlands „Mõrv koidikul

Loomulikult saab nende raamatute füüsilisi eksemplare poest mõnekümne euro eest lunastada, kuid hoopis parem mõte on kinkida sõbrale Elisa Raamatu kasutusõigus – väikse kuutasu eest saab lugeda piiramatult raamatuid ja pole tarvis muretseda, et ostmisel vale valiku tegid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.