Kas sul on kohustulik kirjandus juba olemas? Elisa Raamatust leiad vajaliku

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kool on kas alanud või kohe-kohe algamas ja õige pea leiavad paljud lapsed ja lapsevanemad end mööda raamatukogusid jooksmast, otsimas täpselt seda ühte kohustuslikku teost, mis on igalt poolt otsas.

Elisa Raamatust ei saa eksemplarid aga kunagi otsa – ja viivist nõudvat kurja pilku ei pea samuti kartma. 

Pisematele koolilastele

Paljud algklassidele mõeldud raamatud on tihti kodudes olemas, kuid ka kõige nooremaid koolilapsi pole Elisa Raamatus tähelepanuta jäetud. Uuematest teostest on olemas näiteks Andrus Kivirähki „Sirli, Siim ja saladused“ ja „Kaka ja kevad“. 

Esimeses kooliastmes palutakse lastel tihti lugeda ka vendade Grimmide muinasjutte – nende hulgast leiavad lemmikud nii lapsed kui vanemad. 

Veidi vanematele

Mida suurema numbriga klass, seda tõsisemaks muutub kohustuslike raamatute nimekiri. Näiteks saavad teismelised lugeda probleemidest, mis neid ümbritsevad ja muret valmistavad.

Aidi Valliku „Kuidas elad, Ann?“ on lugu 14-aastasest tüdrukust, kes peab oma elupõhimõtetes selgusele jõudma, abiks vaid ema endist punkarielu kirjeldav päevik. Järjes „Mis teha, Ann?“ on tüdrukuga toimuvate sündmuste paralleeliks kasuisa ränk lapsepõlvelugu. 

Mängu tulevad ka olulised Eesti ajalooga seotud teosed, näiteks Eduard Bornhöhe „Tasuja“. Ilmselt ei pääse ükski noor ka Tammsaare „Kõrboja peremehe“ süvaanalüüsist. 

Gümnaasiumile

Gümnaasiumi jooksul loetakse läbi maailmakirjanduse koorekihti kuuluvad raamatud ja neid on Elisa Raamatus rohkelt. Mõned neist tunduvad ilmselt kirjeldamatult igavad, teised aga haaravad endasse ka kõige vähem huvitatud 17-aastase. 

Möödapääsmatu klassika on Tammsaare „Tõde ja õigus“, mille saateks saab nüüd nautida ka filmi. Bulgakovi „Meister ja Margarita“ nõuab süvenemist ja tekitab palju küsimusi, kuid on siiski väga nauditav lugemiselamus.

Digitaalselt raamaturiiulilt ei puudu ka Oscar Wilde’i lugu noormehest, kes müüs igavese nooruse ja ilu nimel oma hinge, ega Dostojevski „Kuritöö ja karistus“, kus otsitakse lahendust hingepiinadele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.