Lõpeta asjade edasi lükkamine: 3 raamatut, mis aitavad produktiivne olla

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kas tunned vahel õhtuti süüd, et raiskasid oma päeva lihtsalt ära – ei teinud tööd, aga samal ajal ka ei puhanud, sest mõtted olid pidevalt täitmata kohustustel ja stressitase laes? 

Õnneks ei ole sa selle murega üksi. Ja kus on probleem, on ka hulgaliselt tarku inimesi, kes seda lahendada püüavad. Siin on kolm teost, mis abiks võiks olla. 

Petr Ludwig „Lõpp edasilükkamisele

„Lõpp edasilükkamisele“ paljastab põhjused, miks pühendame arutult palju aega edasilükkamisele ning aitab selle tüütu vaenlase lõplikult alistada. 

Teos on jaotatud neljaks osaks. Esimene keskendub motivatsioonile ning teine lahkab distsipliini olemust, aidates luua positiivseid harjumusi.

Kolmas osa kirjeldab, kuidas tõhusamalt läbikukkumistele vastu seista ning viimane osa keskendub küsimusele, kuidas meid ja ümbritsevat maailma puudutavaid ebatõeseid arusaamu läbi närida.

Stephen R. Covey „Väga efektiivse inimese 7 harjumust

Inspireerivat „Väga efektiivse inimese 7 harjumust“ on peetud kõigi aegade edukaimaks äri- ja isiksuse arendamise raamatuks. Juba 25 aastat lugejaid köitnud raamat on muutnud seda igas vanuses ja igal elualal tegutsevate inimeste elusid. 

Stephen R. Covey oli maailma tuntumaid juhtimiskonsultante ning oma raamatus kirjeldab ta terviklikku probleemide lahenduste süsteemi, mille alustalaks on muutumine printsiipidekeskseks.

Seitsme harjumuse omandamine aitab lõpetada ennasthävitava käitumise kodus ja tööl ning saavutada meelerahu ja enesekindluse. 

Michel Chaskalson, Megan Reitz „Meele aeg

Et mitte sattuda produktiivsuse lõksu ning end segaseks töötada, on hea vahepeal teadlikult aeg maha võtta, vaadata enda ümber ja teadvustada hetke, milles oleme. Selle juures tuleb appi „Meele aeg“.

Umbes poole ärkveloleku ajast mõtleme millelegi muule kui hetkel toimuvale. Meel töötab suurema osa ajast automaatselt ja seetõttu püsime me harjumuste kitsas ringis. 

Raamatu eesmärk on aidata meelel automaatrežiimist sagedamini välja tulla, parandamaks suhteid ning toimetulekut ootamatute olukordadega. Selleks on vaja pühenduda raamatus toodud nõuannetele vaid 10 minutit päevas. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.