Mida Eesti loeb? Siin on 10 parimat raamatut, mida peaksid kohe lugema

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sügis on täiega käes ja rahvas lendas tuppa, pani ukse plõksti lukku ja asus meeletus tempos raamatuid sirvima. Suvest vist aga küllalt ei saanud, sest vaadates Elisa Raamatu populaarsete raamatute nimistut, on siin palju pealkirju, mis seostuvad suve ja soojusega. Ilma pikema jututa, siin on 10 väga head raamatut, mida soovitame lugeda

“Ja ma löösin talle haamriga pähe!”

Peeter Võsa – “Kadunud Eesti. „Politseikroonika“ lugu.” Just see ilutseb nimekirjas esikohal.

Peeter võsa võttis kätte ja kirjutas raamatu oma Politseikroonika aegadest. Siin selgub nii see, kust ja miks tuli tuntuks saanud Rahaboss, mis toimus öösiti 2000. aastastel Tallinna tänavatel ning kuidas võttegrupp alati õigel ajal õiges kohas oli. Kliki siia ja kuku lugema.

Minevik saab su alati kätte

Clare Mackintosh – “Ma lasen sul minna” on tabelis endiselt teisel kohal.

Pärast traagilist õnnetust variseb Jenna maailm kokku. Ta põgeneb oma mineviku eest üksildasse Walesi külla, kus loomulikult tema minevik ta kätte saab, just siis, kui temas tärkab pisike elu taas normaalsele elule. Tegemist on ootamatuid pöördeid ja sündmusi täis psüholoogilise põnevikuga. Raamatut saad lugeda siit.

Hambad kõrri!

Kolmandal kohal olev Jo Nesbo “Janu” räägib vampiiridest.

Tegemist on kriminaalromaaniga, milles leitakse laip, kel kaelal hambajäljed ning kehas verd praktiliselt pole. Asjatundjad kahtlustavad vampirismi. Peagi leitakse veelgi mõrvatuid, keda lisaks hambajälgedele kaelal seob ka tõsiasi, et kõik nad kasutasid kohtinguäppi Tinder. Raamatut saad lugeda siit.

Ära jää töötuks, sest siis on jama

Joanna Trollope- “Sõprade linn” on tabelis platseerunud neljandale kohale.

Raamatus jääb Stacey Grant ootamatult ilma oma töökohast Londoni investeerimisfirma eduka osanikuna. Töötuna kodus istudes otsib ta abi oma kunagistelt ülikooliaegsetelt sõbrannadelt. See fakt, et Stacey töötuks jäi toob aga ilmavalgele koletu reetmise, mis sõbrannade suhted proovile paneb. Mis reetmise? Loe ja saad teada.

Aeg elumuutusteks!

Frances Mayes – “Naised päikesevalguses” on top viies viimane, aga see-eest TOP10s alles keskel.

Siin on  tegu kolmest naisest koosneva sõpruskonnaga, kelledest üks on keelitanud teised kolima oma igava USA elu juurest ära, Toscanasse, ikka selleks et elu nautida. Aga kuidas? Keegi täpselt ei tea ning see toob kaasa mõningaid ootamatuid seiklusi. Milliseid? Lugeda saab lähemalt siit.     

Täielikud idioodid

Thomas Erikson – “Idioodid minu ümber” on kuuendal kohal ja tundub et tegemist on väärt raamatuga. Sest kui sa pead enda ümber olevaid inimesi konstantselt idiootiteks, lollakateks ja Seevaldi kandidaatideks, siis on see teos just sulle. Sest siin analüüsib tuntud käitumisteadlane eri tüüpi inimeste käitumismustreid ja vaatleb seda, mil viisil nendega toime tulla, ilma et peaks neid sõimama. Loe, ja muutu ka paremaks inimeseks.

Veidi ka inimsuhetest

Kerttu Rakke – “Häbi” on sel korral seitsmendal kohal.

Rakke analüüsib ses loos inimsuhteid, enese leidmist ja unistuste puudumist. Kuidas leida enda koht maailmas kui sul seda ei ole? Raamatu lõpplahendus on võetud päriselust. Annab või võtab see lootust? Loe ja saa teada.

Selles raamatus hakatakse linnuvaatlusjaamas inimesi tapma

Ann Cleeves – “Sinine välk” on tabelis kaheksandal kohal, aga oma tegevuspaiga tõttu võiks ta vabalt olla esimen.

Shetlandi saarestikku kuuluval tillukesel Fairi saarel, mida maailm tunneb eeskätt imepeente kudumite ja kuulsa linnuvaatlusjaama järgi, rullub lahti Agatha Christie vääriline mõrvamüsteerium. Ann Cleevesi kriminaalromaan paneb proovile lugeja tähelepanelikkuse, järeldusoskuse, inimesetundmise ja kaasaelamisvõime ning tutvustab ühtlasi eesti lugejale nii võõrapärast, ent teisest küljest ka tuttavlikku olustikku.

Noor Shetlandi politseinik Jimmy Perez – see nimi pärineb enam kui neljasaja aasta tagant, ühelt Võitmatu Armaada madruselt – saabub koos oma armsama Franiga kodusaarele, et tähistada koos vanematega oma kihlust. Kihluspidu toimub linnuvaatlusjaama söögisaalis ja külalisteks kutsutakse ka vaatlusjaama personal ning kohalviibivad külastajad – kirglikud asjaarmastajatest linnuvaatlejad.

Ning siis juhtub midagi ootamatut. Idülliline, vähem kui saja püsielanikuga saareke muutub tormist äralõigatuna omamoodi põrguks ja tormivangi jäänud linnuhuvilised peavad elama teadmisega, et nende keskel puhketoas ja nende ühises söögilauas istub mõrvar. Ainult et kes? Torm kestab, lahendus ei näi lähenevat. Kuni … ahaa! Ja mis edasi sai, loe raamatust.

Muudame taaskord oma elukäiku

Raphaëlle Giordano – “Sinu teine elu algab siis, kui sa mõistad, et sul ongi neid ainult üks”. Üheksas koht.

Selle müstiliselt pika pealkirja taga ei peitu mitte eneseabiõpik, aga suund on õige. Camille’il, kolmkümmend kaheksa ja veerand aastat vana, on pealtnäha olemas kõik, et olla õnnelik. Ent miks valdab teda tunne, et õnn libiseb käest? Ta tahaks nii väga tunda end taas rõõmsa ja õnnelikuna. Kui rutinoloog Claude teeb talle ettepaneku aidata tal selleni jõuda, ei kõhkle Camille kaua ja soostub. Üllatavate, loominguliste ja mõtterikaste kogemuste kaudu muudab ta sammhaaval oma elu ja asub ellu viima oma unistusi.

“Kuhu küll kõik neiud jäid. Mis on neist nüüd saanud?”

Megan Miranda – “Kõik need kadunud tüdrukud”. Auväärne kümnes koht.

Kui kaugele oled valmis minema sina, et kaitsta neid, keda armastad? Kümme aastat on möödas päevast, mil Nici parim sõbranna Corinne jäljetult ära kadus. Sellest ajast saati on Nic teinud kõik mis võimalik, et unustada väikelinna, kust ta pärit on. Kui aga ta vend Daniel teatab, et isa tervis on halvenemas, tuleb naisel asjad pakkida ja koju sõita. Nic on vaevalt tagasi jõudnud, kui järgmine noor naine ära kaob. Kümne aasta tagune lugu kaevatakse taas lagedale ning Nic, Daniel ja Nici kunagi poiss Tyler satuvad taas politsei huviorbiiti. Kõik on veendunud, et kaks kadumist on omavahel seotud, aga kuidas?

Väga nutika ja pinget kruviva ülesehitusega lugu on jutustatud ajaliselt vastupidises järjekorras, nii et sündmused hakkavad lahti hargnema 15 päeva pärast Annalise‘i kadumist. Et leida üles Annalise, tuleb kõigepealt lahendada Corinne’i kadumise mõistatus. Ent väikelinnas oskab igaüks oma saladusi hoida. Kui tõde peaks välja tulema, oleksid tagajärjed kõigi jaoks kohutavad. Keegi ei tea seda paremini, kui Nic ise… Megan Miranda on USA kirjanik, kes on varem kirjutanud noorteromaane. 2016. aastal ilmunud ja New York Timesi menukite sekka jõudnud „Kõik need kadunud tüdrukud” on tema esimene psühholoogiline põnevik. Alusta lugemist kohe siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.