Mine lesi võrkkiiges: need on parimad suveraamatud

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Mõnuled suvel võrkkiiges ja mõtled, mida lugeda. Tahaksid raamatut, millest õhkab soojust ja mis ei pane mõtlema vihmasele novembrile või talvekülmale? Tegime Sinu eest töö ära! Otsisime välja neli eripalgelist raamatut, mille hulgast leiab hea, sooja ja suvise lugemiselamuse iga raamatusõber.

Suvelaager

Suvised lastelaagrid on ilmselt paljudele tuttavad ja laste jaoks väga aktuaalsed. Et hirmu laagri ees leevendada, sobib lugeda teiste laste laagrikogemustest. Vahvas ja humoorikas lasteraamatus „Sven ja rott suvelaagris“ peab 9-aastane Sven minema laagrisse, mis tundub ka tema jaoks esialgu üsna hirmuäratav. Ta võtab salaja kaasa oma lemmiklooma rott Halvorseni, kes laagris loomulikult kaduma läheb ja lõpuks ühes magamistoas välja ilmub. Selgub, et laagrielu on tegelikult täitsa lõbus, kuid seal on ka üks poiss, kes teisi kiusab. Esmapilgul tagasihoidlikuna näiv Sven osutub talle vapraks vastaseks.

Hull suvi

„Hull suvi“on Mariann Rückenbergi noorteromaan. Tegevus leiab aset väikeses Rõokse alevikus, kus tegutsevad noored Maiki ja Teet, Merka ja Rolts. Selles loos on kõige tähtsamad suured tunded. Romanssi lisandub aga tumedamaid toone, kui politseiuurija Teet avastab üht juhtumit harutades, et sellesse on segatud ka naabritüdruk Maiki. Selgub, et nii mõnigi tegelane on salapärasem, kui oodata oskaks.

Suvi jõel

Suviselt kerges romaanis „Suvi jõel“ koguneb Evie pere suveks taas jõeäärsesse majja. Päevavalgele tulnud saladuse tõttu võib see aga jääda viimaseks suveks, kus kõik üksmeelselt koos on. Charlie, kes on võõrasema Evie juurde sõitnud pääsemaks linnast ja oma õnnetust abielust, armub jõe ääres kohatud naisesse. Nii Evie kui Charlie soovivad, et see suvi iial ei lõppeks ja õnn kestaks igavesti.

Suve lõpp

Lõpetuseks üks süngem teos: endise politseiniku kirjutatud kaasakiskuv põnevik „Suve lõpp“. 20 aastat tagasi kadus viieaastane poiss koduõuest, ainsaks jäljeks king lähedalasuval maisipõllul. Nüüd juhib tema vanem õde Veronica Stockholmis grupiteraapiat. Ootamatult liitub grupiga noormees, kelle lugu aastaid tagasi kaduma läinud poisist on hirmuäratavalt tuttav. Veronica otsustab naasta kodukohta, et leida küsimustele lõpuks vastused ja saada teada, mis tema vennaga tol suveõhtul juhtus.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.