Raamat

Raamat või film? Pöörane lugu Briti maadeavastaja otsingutest Amazonase džunglis

Eurooplased uskusid sajandeid, et maailma suurimas džunglis on peidus särav El Dorado kuningriik. Uudishimu ja kuulsusjanu ajas tuhandeid inimesi Amazonasesse, kus nad otsingute käigus surid. Teiste seast tõusis aga esile Briti maadeuurija Percy Fawcett, kellele keskendubki „Kadunud linn Z“.

Fawcett oli aastaid kogunud tõendeid ning võtnud eesmärgiks tõestada, et vana tsivilisatsioon – mida tema nimetas Z-iks – oli olemas. Ta võttis kaasa oma 21-aastase poja ja sukeldus džungli sügavustesse, kuid tema ekspeditsioon kadus. Tema pärand elas aga edasi.

Percy Fawcett jättis endast maha õrritavad vihjed, mis muutusid kinnismõtteks sadadele inimestele, kes kuulsale maadeuurijale kaardistamata ürgloodusesse järgnesid. Fawcetti rühma ja kadunud linn Z-i mõistatustele lahendust otsides on lugematu hulk seiklejaid kadunud, hõimude kätte vangi sattunud või hulluks läinud.

Just nagu eelnevaid põlvkondi, tõmbas džungli roheline põrgu endasse ka raamatu autorit – mida sügavamale saladustesse ta kaevus, seda tugevamaks tõmme muutus. Ta ei olnud selles üksi: teos on jõudnud New York Times’i menukite nimekirja.

2016. aastal valmis raamatu põhjal ka samanimeline mängufilm, mille peaosades löövad teiste seas kaasa Charlie Hunnam, Robert Pattinson ja Sienna Miller. Muuhulgas jõudis „Kadunud linn Z“ ajakirja Time 2017. aasta kümne parima filmi hulka.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.