Raamat

Väärt lugemine: Geir Tangen seob kriminaalmaailma igapäevaeluga

Geir Tangen on Norra krimikirjanik, ajakirjanik ja põhikooliõpetaja. Norras on ta tuntud tänu oma blogile, kus kirjutab krimikirjandusest. Pärast pikaaegset blogimist otsustas ta ka ise krimiromaani kirjutada, kus sai kasutada kõiki oma seniseid tähelepanekuid. Nüüdseks on tema sulest ilmunud kolm raamatut, kaks esimest on saadaval ka Elisa Raamatus.

Maestro

Ühel päeval saab Hagesundi väikelinnas kohaliku ajalehe reporter Viljar Ravn Gudmundsson e-kirja, kus autor lubab hakata õiglust omal käel jalule seadma. Ajakirjanik aga ei võta kirja tõsiselt, pidades seda nõmedaks naljaks. Järgmisel hommikul äratab Haugesundi mõrv: naine on kõrghoone rõdult alla visatud. Viljar saab aru, et kirjale peaks siiski rohkem tähelepanu pöörama ja saadab selle politseile, kes kutsub mehe ülekuulamisele. Ülekuulamise ajal saab ta järgmise kirja.

Teise kirja põhjal hakkab politsei kohe tegutsema, püüdes leida nii ohvrit kui kurjategijat. Aega on antud vaid kuni järgmise hommikuni. Politseisse saabub appi ka uurija pealinnast, kellel tekib konflikt kohaliku juhtiva uurija Lotte Skeisvolliga, mis aeglustab politsei tegevust ning tänu millele saab kurjategija vabalt edasi tegutseda. Lõpuks suudavad uurijad aga isiklikud erimeelsused tahaplaanile jätta ja kurjategija leidmiseks koostööd teha.

Maestro“ on Geir Tangeni debüütromaan. Raamat ilmus 2016. aastal ning sai tänu kirjaniku tuntusele Norras kiiresti populaarseks. Seni on „Maestro“ ilmunud 15 keeles.

Südamemurdja

Südamemurdjas“ on reporter Viljar ja uurija Lotte toibumas sarimõrvar Maestro juhtumist, kui linnakest vapustab uus kriminaalne lugu. Loo keskmesse satub külmaverelise mõrvari asemel hoopis Viljari 17-aastane poeg Alexander, kes ärkab pärast eramajas toimunud noortepidu surnud tüdruku kõrval.

Kahjuks ei suuda poiss olukorraga toime tulla ning leiab end peagi trellide tagant. Viljar ja Lotte võtavad seepeale nõuks välja uurida, kes on tegelikult tüdruku mõrva taga. Uurimine toob päevavalgele tõsise probleemipuntra – paremäärmuslusest, eksperimentaalsest seksist ja uimastitest kokku segatud surmava kokteili.

Erinevalt eelnevast raamatust, mis keskendus eelkõige sarimõrvarile, käsitleb autor „Südamemurdjas“ lugejate jaoks palju elulisemaid probleeme. Geir Tangen on raamatusse põiminud mõtteid noortest ja nendevahelistest suhetest, Norra kuritegevuse probleemidest ja paremäärmuslusest, mis seob kogu loo tihedalt kaasaegse maailmaga.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.