Seriaalid

11 uut seriaali, mida saad äsja välja kuulutatud Apple’i Netflixist vaatama hakata

Khaal Drogo, kas see oled sina?Foto: Apple

Eilsel pressiüritusel kuulutas Apple välja uue striimimisteenuse Apple TV+, mis ilmub 1. novembril ja hakkab maksma 4,99 dollarit kuus. Aasta lõpus jõuab teenuse tellijateni ka 9terve ports uusi teleseriaale.

The Morning Show

Selle seriaali keskmes on kolm hommikusaate meeskonnas töötavad ajakirjanikku, keda kehastavad Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ja Steve Carrell. Tegu on draamaseriaaliga, mis ammutab inspiratsiooni reaalse maailma probleemidest.

Aniston kehastab vananevat uudisteankrut, kes tunneb, et tema hiilgeajad on möödas. Witherspoon on reporter, kes hakkab kiires töötempos kaotama oma identiteeti. Carrelli tegelane peab aga maadlema seksuaalse ahistamise süüdistustega.

Little America

“Little Americast” saab antoloogiaseriaal, mis keskendub Ameerikasse saabunud immigrantide katsumustele.

Asja teeb eriliseks see, et luubi alla ei võeta suurte ja kuulsate elusid, vaid pigem vaadeldakse seda, kuidas said hakkama täiesti tavalised Uude Maailma saabunud inimesed.

The Elephant Queen

Tegu on dokumentaalfilmiga elevandikarjast, kes on sunnitud tuttava joogikoha juurest lahkudes ette võtma pika ja ohtliku teekonna.

Filmi jooksul õpivad vaatajad lisaks elevantidele tundma ka erinevaid ohtusid, mis selle liigi ellujäämist ohustavad. Dokumentaalis astub jutustajana üles ka filmist “12 aastat orjana” tuntud näitleja Chiwetel Ejiofor.

See

“See” on postapokalüptiline ulmeseriaal, mille peaosas astub üles “Troonide mängust” ja “Aquamanist” tuntud Jason Momoa. Salapärane viirus on inimkonna peaaegu täielikult hävitanud ning ellujääjad on kaotanud nägemisvõime.

Momoa kehastab Baba Vossi, kellele sünnivad sajandeid pärast surmava ühiskonna hävingut nägemisvõimega kaksikud.

Amazing Stories

Iga suvaline firma ei suuda tuua Hollywoodi vanameistrit Steven Spielbergi lavale enda uuest seriaalist rääkima. Kuid Apple ei olegi mingi suvaline firma.

Spielberg isiklikult astus eilsel pressikonverentsil lavale, et tutvustada enda uut antoloogiaseriaali “Amazing Stories”. Tegu on ulmehõngulise sarjaga, mis keskendub erinevatele hämmastavatele ja võimatuna näivatele lugudele.

Helpsters

Kuigi hetkel on veel vara otsustada, siis “Helpsters” näib esmapilgul üsna kasuliku lastesaatena. Tegu on tuntud lasteseriaali “Sesame Street” tegijate uue projektiga, mis soovib noortele õpetada modernses maailmas hakkama saamiseks vajalikke oskuseid.

Seriaali keskmes saab olema Cody, keda abistab värvikas koletiste kamp. Koos võetakse ülesandeks õpetada noortele vaatajatele koodikirjutamise põhitõdesid.

For All Mankind

Selle seriaali tegevus toimub 60-datel ja 70-datel ning keskendub Ühendriikide ja Nõukogude Liidu vahel toimunud kosmoserallile.

Päris ajaloolise sarjaga aga siiski tegu ei ole. Väidetavalt küsitakse “For All Mankindis”, et mis oleks juhtunud siis kui USA ja Nõukogude Liidu kosmoseralli ei oleks kunagi lõppenud?

Dickinson

“Dickinsoni” keskmes on 19. sajandil elanud poetess Emily Dickinson, keda kehastab seriaalis “True Gritist” ning teisest ja kolmandast “Pitch Perfecti” filmist tuntud Hailee Steinfeld.

Seriaal keskendub mässumeelse iseloomuga luuletaja elule ja vaatleb, kuidas mõjutasid tema elu ühiskondlikud normid, pereelu ja ka seksuaalne diskrimineerimine. Siiski ei tasu treileri järgi otsustades “Dickinsonist” midagi üleliia sünget oodata.

Ghostwriter

Sarnaselt “Helpstersiga” soovib ka “Ghostwriter” õpetada noortele televaatajatele praktilisi ja kasulikke oskuseid.

Tegu on 80-datel eetris olnud lastesaate uue tulemisega, kus kamp noori lahendab müsteeriumeid kummituse abil, kel nimeks Ghostwriter. Vaim saab maha jätta vaid kirjalikke vihjeid ning seeläbi loodetakse laiendada vaatajate sõnavara.

Snoopy in Space

Ja siin on veel üks hariva sisuga lastesaade, kus teevad kaasa tuntud tegelased: koer Snoopy, Charlie Brown ja nende värvikad kaaslased.

Nagu pealkiri viitab, siis õpetab see seriaal noortele vaatajatele maailmaruumi kohta. Snoopy võtab koos sõpradega üle rahvusvahelise kosmosejaama juhtimise ja näitab, mida tähendab astronaudina taevalaotuse taga elamine.

Oprah Winfrey uus saade

Mingil moel suutis Apple legendaarse Oprah Winfrey tagasi teleekraanile meelitada. Oprah hakkab juhtima uut saadet, milles lahatakse olulisi ja päevakajalisi teemasid – näiteks esimene osa räägib seksuaalsest ahistamisest töökeskkonnas ja teine keskendub vaimse tervise probleemidele.

Lisaks uuele teleseriaalile paneb Oprah Apple’i toel püsti ka uue raamatuklubi. Lubati regulaarseid raamatusoovitusi ja intervjuusid erinevate autoritega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.