Seriaalid

5 parimat animeseriaali Netflixis, mida iga endast lugupidav fänn vaatama peaks

Neon Genesis EvangelionFoto: Netflix

Esimest korda sellel sajandil saab läänemaailmas ametlikult vaadata kõrgelt hinnatud animesarja “Neon Genesis Evangelion“.

Esmavaatlusel võib seriaal tunduda üsna tavalise märulina, kus teismeliste pilootide poolt juhitud hiidrobotid võitlevad inimkonda hävitada soovivate tulnukatega. Lihtsa pinna all on aga tegemist psüholoogilise draamaga, mis on teinud “Evangelionist” kultussarja.

See ei ole aga ainuke animeklassika, mida Netflixist vaadata saab.

Death Note

Light Yagami sooviks on luua utopistlik kuritegevusest vaba maailm. Unistuse täitumiseks kavatseb ta tappa kõik, kes ei vääri tema täiuslikus maailmas elamist. Inimese tapmiseks piisab vaid tema nime kirjutamisest maagilisse märkmikusse. Light’i jälile on aga jõudmas andekas detektiiv L ning nii algab põnev kassi-hiire mäng.

Ultraman

Kui maad ohustavad suured koletised, siis on abi oodata kangelaselt, kes suudab muutuda hiiglaslikuks metallturvises tulnukaks – Ultramaniks. Ultraman on klassikaline Jaapani kangelane, kes nägi ilmavalgust 1966. aastal ja tänaseks on temast loodud 35 telesarja, 27 filmi ja 94 videomängu. Kõige uuemat Ultramani animet saab vaadata Netflixist.

Godzilla: Planet of the Monsters

Viimase 20 aasta jooksul Hollywoodis tehtud kolm Godzilla filmi ja seetõttu peaks ta ka laias maailmas üsna tuntud olema. Samal ajal on see kahel jalal kõndiv mega-sisalik suutnud Jaapanis terveid linnu purustada juba 36 filmis. Uusimat animetriloogiat saab vaadata vaid Netflixist

Batman Ninja

Jah, te lugesite õigesti. See on tõepoolest anime reaalne pealkiri ning ühtlasi ka kõige lühem ja täpsem kirjeldus. Kurja saatuse tõttu satub Batman koos oma kaaslaste ja vaenlastega feodaalajastu Jaapanisse ning asub verisesse võitlusesse Jokeriga.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.