5 põhjust, miks “Troonide mängu” kauaoodatud viimane episood oli paras pettumus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Fännid ootasid "Troonide mängu" viimasest episoodist palju enamat.Foto: kuvatõmmis

“Troonide mängu” eelmises episoodis toimus viimaks ometi mõõduvõtt inimeste ja Öökuninga elavate surnute vahel. See osa, millest pidi saama viimase hooaja üks dramaatilisemaid episoode, osutus lõpuks aga üsna pettumustvalmistavaks.

Ma ei ole ainus, kes nii arvab. Pärast eelmise osa ilmumist on internetiavarustes väsimatult arutatud, mis siis ikka valesti läks. Mõistagi räägitakse ka positiivsest, kuid just selle episoodi puhul on fännide pahameel olnud üllatavalt tuline.

Siin on 5 murekohta, mis minu hingele pärast viimase “Troonide mängu” episoodi vaatamist kripeldama jäid.

Kuigi see peaks olema siililegi selge, siis edasi lugedes kohtad spoilereid 8. hooaeja 3. episoodi kohta igal nurgal!

“Lähme rünnakule, sest… Miks ka mitte?”Foto: kuvatõmmis

1. Ratsavägi lastakse maha tappa

Peale visuaalse spektaakli ei olnud dothraki ratsaväe rünnakul episoodi alguses mingit praktilist väärtust. Kaitsjad andsid esimese asjana ära hulga sõdureid, kes nüüd vastase poolel võitlesid.

Ja mis oleks saanud siis, kui Melisandre ei oleks äkitselt pimedusest välja astunud ja ratsurite mõõkasid põlema süüdanud? Tundub, et kaitsjate esialgne plaan oli saata ratsavägi rünnakule pilkases pimeduses vaenlase vastu, kes suudab ka öösel probleemideta näha.

Nii eepiline!Foto: kuvatõmmis

2. “Öö on pime ja täis kiireid kaameralõikeid,” Melisandre, tõenäoliselt

Kogu osa oli pime ja nii kiirete lõigetega, et oli raske aru saada, mis toimub. Ehk hakkas nii pikk ja suurejooneline episood liigselt eelarvet pitsitama. Näib, et korduvalt üritati toimuvat maskeerida pimeduse, udu, pilvede ja kiirete stseenivahetustega. See tegi väidetavalt hiiglasliku lahingu nautimise sageli üsna keeruliseks.

Olgu siiski mainitud, et episoodis oli ka visuaalselt muljetavaldavaid stseene. Draakonite tuletormid nägid välja eepiliselt ägedad ja suutsid jätta lohedest siiralt ohtliku mulje. Kuid draakonid veetsid üllatavalt pika aja udupilvedes ekseldes ja lahinguvälja otsides. Need ei olnud just kõige põnevamad momendid.

“Kuidas sina siia said!?”Foto: kuvatõmmis

3. Öökuninga surm oli antiklimaatiline

Episoodi lõpus on Öökuningas oma hiiglasliku armeega Bran Starki sisse piiranud. Äkitselt hüppab pimedusest välja Arya, kes pussitab ühe oskusliku liigitusega Öökuningat valüüria terasest noaga ja lahing ongi võidetud.

Tuletame meelde, et Öökuninga juurde hiilis läbi ebasurnute hordide poolt vallutatud lossi see Arya, kellel oli varem samas episoodis raskusi läbi üheainsa toa liikudes märkamatuks jäämisega. Tundub, et äkitselt otsustati loogika kõrvale heita, sest lahing peab ju kuidagi lõppema.

Ja kas tõesti saab see mitmeid hooaegu “Troonide mängu” kangelasi terroriseerinud pahalane surma nii äkitselt? Ta ei jõuagi väga midagi teha peale morni näoga ringi tammumise ja siin-seal laipade ellu äratamise. See viib meid järgmise punktini…

Mees kui müsteerium.Foto: kuvatõmmis

4. Kas me ei saagi jääzombide kohta midagi enamat teada?

Kes oli Öökuningas ning mida ja miks ta täpsemalt saavutada tahtis? Kes olid need “kindralid”, kes tal pidevalt sabas sörkisid? Miks Öökuningas soovis Bran Starki nii meelehetiklikult kätte saada? Milline oli Brani kaval plaan? Tõenäoliselt jäävadki vähemalt mõned nendest küsimustest ka “Troonide mängu” lõppedes vastuseta.

Minu jaoks oli see üks kõige rängemaid möödapanekuid. Jäi mulje, et sarja loojad ei ole enam Öökuninga süžeeliinist huvitatud, sest see jääb ette teistele, palju huvitavamatele lugudele poliitilistest võimumängudest Raudtrooni pärast. Seega otsustati Öökuningast, kes oli väidetavalt suurim ohuallikas Westerose elanikele eales, lihtsalt kiiresti lahti saada ja edasi liikuda.

Kuidas te ikka veel elus olete?Foto: kuvatõmmis

5. Võeti liiga vähe riske

Mäletate, kuidas enne viimase episoodi ilmumist arutati, kes sureb ja kes jääb ellu? Arvati, et Joni ja Daeneryse dünaamilisest duost üks kindlasti lahingut üle ei ela. Või saab hukka Tyrion või Sansa? Kas Jaime, olles Brienne’i rüütliks löönud, ohverdab end tema nimel lahinguväljal?

Nüüd teame, et nendest teooriatest ei vastanud tõele mitte ükski ja see pole tingimata hea asi. Tegu oli väga riskivaba episoodiga, mis ei julgenud lahti saada ühestki kesksest tegelasest. Kuid “Troonide mäng” on kõige parem siis, kui karakteridele ei halastata. Punast pulma mäletavad kõik siiani ja see juhtus 3. hooajas!

Nüüd on sarja viimane hooaeg jõudnud poole peale. Enam pole aega oodata. Kui “Troonide mäng” tahab lõpetada kõrgel noodil ja mitte laste alla iseenda poolt kõrgele tõstetud kvaliteedilatti, siis on aeg fänne šokeerida. Viimane episood pakkus üllatuste jaoks ideaalseid võimalusi, kuid need jäeti paraku kasutamata.

Siiski, “Troonide mängu” fännidel ei ole veel põhjust meelt heita. Öökuningas on küll leidnud vähe igavavõitu lõpu, kuid (loodetavasti) huvitavam konflikt Joni, Daeneryse ja Cersei vahel Raudtrooni pärast ootab veel ees. Palvetame hiies Seitsme jumala poole, et see saaks olema tõeliselt “Troonide mängu” vääriline.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.