Seriaalid

Ärahellitatud teismelised ja Türgi taksojuhid: need on 10 kõige madalama skooriga teleseriaali IMDB-s

Türgi seriaali "Akasya Durağı" vaatad just sellise näoilmega.Foto: kuvatõmmis

Öeldakse ju, et tõeliste meistriteoste hindamiseks peab kõigepealt rentslist läbi käima. Ja tõsi ta on – ülikõrge IMDB skooriga “Tšernobõli” kvaliteetsust hoomavad vast kõik, kuid alles siis, kui oleme pea ees hüpanud telemaastiku kõige jubedamasse mülkasse, hakkame me tõeliselt hindama parimate sarjade mäekõrguseid saavutusi.

Alt leiad 10 teleseriaali, mida IMDB kasutajad peavad halvimatest halvimateks. Neid sarju ei julgeks soovitada isegi kõige hullemale vaenlasele. Need on mõeldud ainult tõelistele masohhistidele või inimestele, kellele siiralt meeldis “Troonide mängu” viimane hooaeg.

Foto: YouTube

10. Akasya Durağı

On keeruline täpselt öelda, miks see seriaal IMDB kasutajatele ei meeldi, kuid üle 1600 inimese on jõudnud sõnatule konsensusele, et tegu on üsna kohutava kraamiga.

Tegu on Türgi komöödiaseriaaliga kõrges eas autojuhist nimega Nuri, kes asutab pensionile minnes kõigi oma säästude eest taksofirma. Nuri firmaga liitub veel hulk humoorikaid taksojuhte ja koos satutakse erinevatesse naljakatesse seiklustesse.

IMDB publiku arvates taksofirma tegemised ülemäära huumoriküllased ei ole. Ka Türgis ei olnud seriaal eetris just kõige pikemalt – alustati 2008. aastal ja juhte tõmmati seinast 2012. aastal.

Foto: YouTube

9. Fred: The Show

“Fred: The Show” on ideaalne seriaal neile, kes leiavad, et 6-aastase poisi poolt kileda häälega kaamerasse kiljutud tualetihuumor on komöödia kõrgeim vorm. Ei ole üllatav, et suurem osa vaatajatest seda arvamust ei jaga.

Selle seriaali olemuse võtab kenasti kokku üks põhjalik IMDB arvustus: “Sarja peategelane Fred ja teised veidrikud teevad kaamera ees idiootsusi, samal ajal kui ebainimlikult kõrge häälega karjuv Fred loob kõige ümber tohutu idiootsuse ja skisofreenia aura, pritsides ekraanist välja zombistavat lollakust”. Jutt lühike, kuid põhjalik!

IMDB arvustajad ei olnud ainsad, kellele “Fred: The Show” ei meeldinud. Ka kriitikud tampisid seriaali madalamaks kui muru ja seega ei ole üllatav, et esimesest hooajast kaugemale ei jõutud.

8. Fred

Jah, hea lugeja, tegu on selle sama Frediga, kellest oli juttu ka 9. koha juures. Tegu on niivõrd universaalselt kohutava tegelasega, et ta platseerub halvimate teleseriaalide nimistus kahele kohale.

“See seriaal on solvang inimmõistuse loomingulisusele ja ei ole mõeldav, et see saaks olla veel halvem kui praegu,” arvab üks IMDB arvustaja. Ette heidetakse keskse süžeeliini puudumist, kohutavat stsenaariumit, veel kohutavamat huumorit ja lausa katastroofiliselt kohutavat peategelast. Kõik on lihtsalt väga halb!

“Fred” oli eetris aastatel 2008-2010, seega varem kui ülalmainitud “Fred: The Show”. Kriitikat arvestades on hämmastav, et keegi isegi kaalus Fredile veel ühe võimaluse andmist, kuid võta näpust. Maailm ongi üks kummaline paik.

7. Paris Hilton’s My New BFF

Kui sa oled kuulus ja rikas kui kröösus, siis ei käi sõprade leidmine nii nagu tavalistel lihtsurelikel. Selleks tuleb püsti panna eraldi tõsielusaade.

Just seda tegi kõmustaar Paris Hilton 2008. aastal seriaaliga “Paris Hilton’s My New BFF”, milles neiu otsib endale uut parimat sõbratari. Mida vaatajad sellest arvasid? “Ma loodan ühiskonna nimel, saates osalevad naised on kinnimakstud näitlejad, sest kui keegi neist peaks tõesti tahtma Paris Hiltoniga sõbraks saada, siis ma kardan inimkonna tuleviku pärast,” kirjutab üks IMDB kriitik.

Kui sellest võib jääda mulje, et ehk ei ole ikka tegu kõige kohutavama kraamiga, siis see sama kriitik jätkab: “Ma pigem sureks maha kui vaataksin kasvõi ühe episoodi seda rämpsu”.

Foto: MTV

6. My Super Sweet 16

“My Super Sweet 16” on seriaal, mis kõlab paberil soojalt ja toredalt: tegu on tõsieluseriaaliga 15-aastastest teismelistest, kes valmistuvad tähistama oma 16. sünnipäeva.

Reaalsus on aga teistsugune. Seriaal keskendub rikaste vanemate viimse piirini ära hellitatud lastele ja näitab, kuidas nad oma luksuslike sünnipäevapidude ja kingitustega rahul ei ole. Tegu on põhimõtteliselt piinliku dokumentaalseriaaliga halvasti kasvatatud lastest.

Põhjuseid, miks inimestele ei meeldi telekast vaadata hellitatud nipsakaid teismelisi, ei pea tõenäoliselt kaugelt otsima. Olenemata kohutavast kontseptsioonist ja katastroofiliselt negatiivsetest arvustustest on 2005. aastal alustanud “My Super Sweet 16” veel tänaseni eetris.

Foto: ATV

5. Selena

Türgis vändatud “Selena” meenutab rohkem keskpärast keskkooli kostüümidraamat kui tõsiseltvõetavat teleseriaali.

Sarja keskmes on Selena, kes on pooleldi inimene ja pooleldi midagi muud. Oma rännakutel kohtab ta kolme neiut, kes aitavad tal oma üleloomulikku olemust varjata. Need tüdrukud aitavad tal võidelda ka kurja Hadese vastu, kes on nagu Selenagi 50% inimene ja 50% Üleloomulik.

Tundub, et seriaali eelarve ei olnud eriti kõrge, sest eriefektid näevad välja ikka väga algelised. “Selenale” jätkus eluiga kolmeks hooajaks ja sari kadus eetrist 2008. aastal.

Foto: KYM

4. The Problem Solverz

Joonisseriaal käputäiest kobakäppadest detektiividest kõlab ju täitsa hästi, kuid tulemus on paraku üheselt kohutav.

Seriaalile heidetakse ette arusaamatut süžeed, halvasti kirjutatud tegelasi ja ka halba animatsiooni kvaliteeti, mistõttu ei ole sageli võimalik aru saada, mis ekraanil toimub.

Tegu on nii halva seriaaliga, et IMDB arvustajad soovivad seda hinnata vähema kui 1 tähega, kuid paraku ei ole see võimalik.

Foto: Today Show

3. Toddlers & Tiaras

IMDB halvimate seriaalide nimistus on “Toddlers & Tiaras” tõenäoliselt kõige kuulsam telesari. Siit on välja kasvanud aeg-ajalt ka Eesti meedias uudisekünnise ületanud Honey Boo Boo.

“Toddlers & Tiaras” räägib alaealiste iludusvõistlustel osalevatest lastest ja nende vanematest. Tegu on moraalselt hallis alas paikneva tõsieluseriaaliga, kus ülinõudlikud vanemad löövad oma lapsed üles ja saadavad nad iludusvõistlustele, sageli laste soovide vastaselt.

Seriaal oli eetris 7 aastat ja kogu selle aja vältel saatsid seda mitmed erinevad skandaalid. “Toddlers & Tiaras” kadus teleekraanidelt 2016. aastal.

Foto: IMDB

2. Kyunki… Saas Bhi Kabhi Bahu Thi…

Pange nüüd hästi tähele, sest see on päris keeruline. Selle India seriaali keskmes on vanem naine, kellel on kolm miniat, kellel on omakorda täiskasvanud pojad. Nendel poegadel on tüdruksõbrad, kes seriaali peategelasele ei meeldi ja seega üritab naine neist lahti saada.

Saite aru? Mina ka mitte, aga vahet ei ole, sest sellele seriaalile ei heideta ette keerukat süžeed, vaid veidraid loogikavigu. Näiteks sageli mängivad erinevates episoodides samu tegelasi täiesti erinevad näitlejad. Ja vahel hüpatakse ajas lihtsalt paarkümmend aastat edasi, kuid selle põhjus jääb arusaamatuks.

Huvitavana tundub ka asjaolu, et seriaali peategelane on näiliselt surematu. Väidetavalt on sarja jooksul osad tema lapselapsed sündinud, elanud ja vanadusse surnud, kuid peategelane on ikka elus ja terve. Okei, miks ka mitte.

Foto: IMDB

1. For Better or Worse

IMDB halvimate seriaalide rentsli sügavaimast sopist leiame Ungari seebiooperi, mis alustas 2005. aastal ja on mingil hoomamatul põhjusel ikka veel eetris.

Nagu ühele korralikule seebikale kohane, toimub ka selle sarja tegevus haiglas. Seriaali peategelane on arst Peter Pongracz, kes paneb ühes Budapesti lagunevas lossis püsti haigla. Tundub, et see on kõige loogilisem sündmus, mis on selles sarjas eales aset leidnud.

“For Better or Worse’il” heidetakse ette jubedat stsenaariumit ja kohutavat näitlejatööd. Kõik on kõigiga maganud, vähki surnud ärkavad ellu tagasi, et siis uuesti surma saada, näitlejad loevad teksti maha ja montaaži kvaliteeti on alla igasugust arvestust.

Ühesõnaga: see on iga telemasohhisti kõige magusam unenägu! Head vaatamist.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.