Seriaalid

Netflixi “The Witcheris” on vähem fantaasiat ja rohkem õudust

Loodetavast tuleb õudne seriaali sisu ja mitte selle kvaliteet.Foto: kuvatõmmis

Kuigi “The Witcheri” romaanid ja mängud kuuluvad eelkõige fantaasiažanrisse, siis detsembris ilmuvas Netflixi seriaalis pannakse olulist rolli ka õuduselementidele.

“Me kaldume kindlasti rohkem õuduse poole,” selgitas “The Witcheri” eriefektide eest vastutav Julian Parry. Me võtame fantaasiaelemente välja. Ma võin ausalt öelda, et fantaasiat on vähem. Ma mõtlen, et fantaasiat küll on, aga tasakaalukamalt ja õudsemas võtmes.”

Enda jutu illustreerimiseks tõi Parry välja “The Witcheri” universumis eksisteeriva koletise Striga, jubeda välimusega äraneetud naise. “See on üks jubeda välimusega elukas,” väidab Parry. “Ta on väga ebameeldiv.”

Kuigi “The Witcheri” alged on eelkõige fantaasias, siis Poola kirjaniku Andrzej Sapkowski loodud maailm on tõepoolest täis hirmuäratavaid koletisi ja traagilisi isiklikke lugusid. Jutud fantaasiaelementide vähendamisest võivad küll häirekellad lööma panna, kuid see ei tähenda veel ilmtingimata katastroofi.

“The Witcher” ei ole eelkõige lugu suurest poliitikast ja hiigaslikest lahingutest (kuigi seriaali treileris näeme ka seda), vaid üksikust sõdalasest, kes teenib leiba koletiste tapmisega. Selles kontekstis võib õuduselementidele rõhumine olla mõistlik samm, mis annab vaatajatele lõpuks meeldejäävama ja personaalsema loo. Võib-olla.

“The Witcher’i” esimese hooaja kõik kaheksa episoodi jõuavad Netflixi 20. detsembril. Seriaali loojad on juba aga mõelnud esimesest hooajast palju kaugemale.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.