Arvustus: suhtesaade “Armastuse malev” on isegi täitsa vaadatav

"Armastuse malev" on Kanal 2 eetris esmaspäeva õhtuti kell 22.00Foto: Raul Mee/Kanal 2

Kanal 2 eetris alustas sel esmaspäeval uus suhtesaade “Armastuse malev”, kus üheksa noort vana talumaja restaureerides armastust proovivad leida. Esimene saade oli isegi täitsa viisakas ja suutis positiivselt üllatada.

Mõtlesin enne saate algust, et tegemist on taas “Rannamaja” või “Poissmeeste peo” laadse läbuga, kus suure osa saates olevate noorte põhiline eesmärk on – olgem ausad – pidu panna, alkoholi tarbida ja tuntust juurde saada.

Olgugi et ka “Armastuse malevas” on selliste eesmärkidega osalejaid ilmselt küll, läheb suurem osa saate ajast siiski töö tegemisele, mitte niisama olesklemisele ning televaataja ei pea ainult purjus inimeste laaberdamist või õhust võetud draamade üle vaidlemist vaatama.

Osalejad ja saatejuht tundusid olevat hästi valitud

Saates osaleb üheksa noort, kes on üsnagi erineva taustaga. Näiteks on saates 21-aastane Kerit-Lii, kes erinevalt saatekaaslastest pole kunagi suhtes olnud ja ei armasta pidutseda. Vastandina mõjub aga näiteks 20-aastane Angela, kelle viimane suhe lõppes alles nädal enne saatesse tulekut.

Teiste seas on saates ka 23-aastane Stepan, kes tunnistab juba saate alguses, et ta on lastekodus üles kasvanud ja seetõttu on tal raske inimesi usaldada. Kiirelt jääb kõigile meelde aga 24-aastane Sander, kes teatab alguses, et talle meeldib “tagumikke süüa” ning kes jääb oma labaste kommentaaridega ette ka saatekaaslastele.

On aga suur vahe, kas piinlikult käituvad kõik osalejad või on see roll vaid kohati mõne üksiku kanda, nii et eks Sandril ole saate juures kindlasti oma väärtus olemas. Üleüldse on saates kokku saanud üsnagi kirju seltskond, mis saatele põnevuse hoidmisel kindlasti kasuks tuleb. See ju ei müüks, kui kõik oleks täitsa ühesugused.

Saatejuhina astub üles Brigitte Susanne Hunt, kes suutis samuti meeldiva töö teha. Hunt oli vaba olekuga, suutis saateosalisi ja televaatajaid kaasa haarata ning ka tema pealeloetud teksti oli hea kuulata. Vahepeal kõlasid küll veidi veidrad naljad, kuid eks neilgi ole tõsielusaadetes oma koht olemas.

Saate kontseptsioon on selgelt läbi mõeldud

Saates oli väga selgepiiriliselt määratletud, mis ja kuidas toimub. Pärast põgusat bussis tehtud tutvust pidid noored moodustama paarid, kes koos voodit jagavad ja tööd tegema hakkavad. Naisi oli aga neli ja mehi viis, mistõttu jäi üks osaleja üksi ja tema saadeti kurvalt vantsides telki magama. Kuigi esialgu hakkas üksi jäänud Stepanist natuke kahjugi, andis osalejate paaritu arv saatele tegelikult mõistagi põnevust juurde ning juba õige pea oli ka võimalik paarilisi vahetada.

Suure osa ajast veetsid noored aga hoopis ehitustöid tehes. Kusjuures ehitustööd ei olnud – vähemalt esimeses osas – midagi üle jõu käivat. Näiteks pidid osalejad seinu ja lagesid lihvima ning väikeseid kiviseinu lammutama. Toimuvat jälgisid ka professionaalid, nii et midagi hullu ehitustööde käigus vast juhtuda poleks saanudki. Ehitustööde ajal sai nii-öelda uue võimaluse ka telki aetud Stepan, kes sai mõne paariga liituda ja anda oma parima, et tüdruk üle lüüa.

Lisaks töö tegemisele oli saates mõeldud ka romantilisema poole edendamise peale, sest armastuse leidmine on ju siiski saates eesmärk omaette. Paar, kes töö tublisti ja kiiresti ära tegi, sai preemiaks kohtingule minna. Tegemist ei olnud uhke ekstravagantse kohtinguga nagu välismaa saadetes ikka ja jälle nähtud. Ka ei pandud noori midagi ebamugavat tegema, vaid nad said lihtsalt koos jalutama ja ujuma minna. Ja see töötaski kõige paremini.

Õhtuti oli aga osalejatel võimalus tünnisaunas istuda, alkoholi juua ja üksteise seltskonda nautida. Kuigi peo meeleolu kerkis vahepeal üsna kõrgele ja tekkisid ka mõned kergemad sõnelused, oli üldpilt siiski üsna viisakas.

Loodetavasti maitsekas joon püsib

Seega oli saade tegelikult täitsa okei ja üllatavalt maitsekas – eriti kui võrrelda seda TV3 “Poissmeeste peoga”. Mulle meeldis, et saate formaat oli selge ning et osalejaid ei sunnitud ebamugavatesse olukordadesse. Ka paaride valikul loobuti teatud draama tekitamise efektist ning jäeti osalejatele õigus ei öelda.

Kuigi mingit suurt emotsiooni saade minus ei tekitanud, siis, nagu näha, pole mul otseselt ka saatele midagi ette heita. Eks näis, kas viisakat joont suudetakse ka järgmistes saadetes hoida või muutub “Armastuse malev” ühel hetkel piinlikuks ja labaseks nagu mõned teised tõsielusaated. Samas peavad televaatajad saate lõpus valima võitjapaari, kes saab 10 000 eurot, nii et võib-olla hoiab see teadmine osalejaid pingul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.