Tele

Eesti telekanalite aastavahetusprogrammid: liialt tuttav ja mitte eriti meeldejääv

"Ärapanija" oli nagu "Ärapanija" ikka, ei parem ega halvem.Foto: kuvatõmmis

Kõik Eesti telekanalid läksid oma aastavahetusprogrammidega sellel aastal kindla peale välja ning suuri riske ei võetud. Juba tuttavat protseduuri oli küll meeldiv vaadata, aga see polnud kuigi meeldejääv.

ETV eetris hoidsid vaatajate tuju kõrgel Grete Lõbu ning Urmas Vaino, Kanal2-s tegi sama “ÕHTU!” saate trio Piret Laos, Jüri Butšakov ja Robert Rool ning TV3-s “Kaks Kanget” Teet Margna ja Kristjan Jõekalda.

Tuttav, tuttav ja veelkord tuttav

Kõigil kanalitel saadeti vana aasta ära ootuspäraselt. ETVs olid mõnusad intervjuud suurema pulli ja kärata, see-eest Margna ja Jõekalda tegid oma külalistega koos niisama pulli ning “Õhtu!” saatejuhid sõid pullipeenist ja panid Sünne Valtri ja Elina Netšajeva tõukude keskel laulma.

Üldiselt keegi väga suuri riske ei võtnud, eetris olid toimivad läbiproovitud formaadid. Mõni kuulus inimene rääkis möödunud aastast, teine pidi mingit kummalist väljakutset läbi proovima. Kõigil oli lõbus ja midagi väga ei üllatanud.

Sama võib tegelikult öelda ka iga-aastaste eriti oodatud huumoriprogrammide kohta. Läbi käidi kõik aasta olulisemad uudised: poliitikas oli erimeelsusi, Jüri Ratas vabandab, Erik Orgu sõi kringlit, Ott Tänak on kangelane, pesti raha ja anti ülevaadet Silvia Ilvese eraelust. Sekka mõned sketšid ja karakteriintervjuud.

Kõik on nii, nagu ikka

“Ärapanija” tegi nagu ikka kõige üle nalja pisut poliitilisemalt kui “Edekabel” ning Henrik Normanni karakterite paroodiad olid paremad kui ta sketšide tekstid (samuti nagu ikka). 2019. aasta olulisemad sündmused said igatahes kahe huumorisaate peale hästi ära kajastatud.

Sellele lisaks pani Kanal 2 pani teledoktor Viktor Vassiljevi eetrisse jaurama kümme minutit enne presidendi kõnet. Viktor vatras, nagu tal ikka kombeks. Presidendi kõne oli turvaline, nagu ikka. Kõik oli nagu ikka.

Kõige suurem üllatus aastavahetusprogrammide kava vaadates oli hoopis see, et 1. jaanuaril ei tulegi enam mitte ühegi kanali pealt “Titanicut”. See komme jäi vist eelmisesse kümnendisse.

Kui sa aastavahetust teleri ees ei veetnud, siis nüüd saad järgi vaadata nii “Edekabelit” kui ka “Ärapanija” esimest ja teist osa. Ja kui sul jäi vahele Tallinna ilutulestik, siis ka seda on nüüd võimalik internetist järele vaadata.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.