Tele

Eestis näitavad olümpiamänge kuni 2024. aastani Kanal 2 ja Postimees

Foto: Hi-Kick/Shutterstock

Kanal 2 ja Postimehe omanikfirma MM Grupp omandas Discoverylt 2022. aasta Pekingi taliolümpia ning 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängude ainunäitamise õigused Eestis, lisaks näeb samade kanalite vahedusel 2020. aasta Tokyo suveolümpiat.

Discovery Grupiga sõlmitud lepingu järgi tagab MM Grupp Pekingi ja Pariisi olümpiamängude igakülgse näitamise ja kajastamise kontserni telekanalites Kanal 2 ja Kanal 12, lisaks Kuku raadios, Postimehe veebis ning meediagrupi kõikidel digiplatvormidel.

“Kanal 2 on võtnud eesmärgiks olla suurte kultuuri- ja spordiürituste keskel ning olümpiamängude otseülekanded kuuluvad kindlasti tippsaadete hulka, mille õiguste omamine teeb ainult rõõmu,” ütles MM Grupi tele- ja raadiojaamu haldava Duo Media Networksi (DMG) juht ja üks osanikke Jüri Pihel.

Olümpiaprogrammi juht Marko Kaljuveer lisas, et Pekingi taliolümpia maht on 165 tundi ja Pariisi suveolümpiamängude oma koguni 250 tundi, mis tõotab kujuneda spordisõprade jaoks tõeliseks maiuspalaks.

“Uue lepinguga kaasnevad õigused ka venekeelsetele teleülekannetele ja lisandunud on olümpiamängude valitud sotsiaalmeedia õigused, mis kõik rakenduvad juba tänavuste Tokyo olümpiamängude ajal vastavalt varasemale kokkuleppele,” ütles Kaljuveer.

Praegu jätkabki MM Grupp ettevalmistustega koroonaepideemia tõttu edasilükatud Tokyo suveolümpiamängude kajastamiseks suures mahus kõikidel meediaplatvormidel. 2022. aasta taliolümpiamängud peetakse 4.- 20. veebruarini Pekingis ja 2024. aasta suveolümpiamängud 26. juulist – 11. augustini Pariisis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.