ERR-i uus sari koondab sada erilist hetke Eesti spordiajaloos

Sarja “100 spordihetke” avab retrospektiivne pilk male suurmeistrile Paul Keresele.Foto: tootja

Sarja “100 spordihetke” raamidesse mahuvad lood nii lähiajaloost kui kaugemast minevikust, Georg Lurichist Anett Kontaveidini

Tänavu 8. detsembril täitub sada aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat sündmust ja lugu.

Alates 15. septembrist jõuab ETV ja teiste ERR-i kanalite vahendusel vaatajateni sajaosaline lühiklippide sari “100 spordihetke”, mis toob kõige erilisemad hetked ja inimesed Eesti spordiloost ekraanile.

Igal õhtul kuni jõuludeni välja näeb õhtuse “Aktuaalse kaamera” ja spordiuudiste vahel lühilugusid, mis taaselustavad ja meenutavad meie spordiajaloo olulisemaid hetki ja inimesi.

Sarjas kajastatakse kõiki meie 25 olümpiavõitjat, alates esimesest Alfred Neulandist 1920. aastal kuni kuldse epeenaiskonnani 2020. aasta Tokyo olümpiamängudel. Ja muidugi esitletakse lugusid meie spordikangelastest, kelle saavutused on pugenud paljude eestlase hinge, näiteks Allar Levandi, Martin Müürsepp ja Kaija Parve.

Sarja “100 spordihetke” on koostanud ja toimetanud Kristjan Kalkun, Tarmo Tiisler ja sporditoimetuse juht Rivo Saarna. Klippide režissöör on Ülle Õun.

Sarja “100 spordihetke” näeb ka Jupiteris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.