ERR-i telekanalite edastus Soomes võib lõppeda sealsete partnerite erimeelsuste tõttu

Kas varsti ei näegi Soomes enam ETV-d?Foto: Eesti Televisiooni Facebooki konto kuvatõmmis

Soome teleoperaatorite klientidel kaob 1. septembrist võimalus vaadata ERR-i telekanaleid. Eesti Rahvusringhääling ootab Soome autorite ühingult ja teleoperaatoritelt kokkulepet edastamise jätkumiseks.

ETV, ETV2 ja ETV+ programmid jõuavad soomlaste ja Soomes elavate eestlasteni Kopiosto (Soome autorite ühing) vahendusel, kuna hankeprogrammi õiguste tõttu ei saa Eesti Rahvusringhääling ennast Soome territooriumil ise esindada. Eri põhjustel ei ole Kopiosto ja Soome teleoperaatorite vahelised läbirääkimised olnud viljakad, mistõttu on sealsete teleoperaatorite klientideni jõudnud info, et alates 1. septembrist ERR-i telekanaleid teisel pool lahte enam ei edastata.

ERR-i juhatuse liikme Toomas Luhatsi sõnul uued läbirääkimised Kopiosto ja teleoperaatorite vahel käivad. “ERR on avaldanud soovi, et ETV, ETV2 ja ETV+ jõuaksid kõigi televaatajateni Soomes,” kommenteeris ta. “Paraku tundub, et ei Kopiosto ega teleteenust pakkuvad DNA, Telia ega ELISA ole lõpuni huvitatud mõistlikel tingimustel läbirääkimiste positiivsest lõppemisest.”

ERR on valmis programmi pakkuma mõistlikel tingimustel, kuid erimeelsused kerkivad esile just sealsete läbirääkimiste osapoolte vahel.

Luhats lisab, et pärast Vene propagandakanalitest loobumist Soomes võiks tekkinud tühimiku täita ERR-i telekanalitega. “Meile teadaolevalt on Soome teleoperaatorid lõpetanud Vene propagandakanalite edastamise ning seega on Soome televaatajatele kättesaadavate kanalite hulk vähenenud,” ütles ta. 

“Kolme Eesti kanali sisselülitamine võimaldaks taastada vähemalt mingis osas olukorra, kus soome vaataja ei pea rahulduma väiksema hulga telekanalite pakkumisega oma telereis,” rääkis Luhats. Seejuures toetaks näiteks ETV+ kanali edastus ka sealse venekeelse elanikkonna huvide teenindamist.

Soomes elavatel eestlastel soovitab Eesti Rahvusringhääling ERR-i telekanaleid seni jälgida kas telekanalite kodulehekülgede kaudu või Jupiteris (veebis ja teleäpis), kus avaneb nii kolme telekanali otse kui ka järelevaatamise võimalus.

ERR-i originaalsaateid saab piirangutevabalt vaadata üle maailma, geoblokeeringuga piiratud sisu (näiteks spordiülekanded, välismaised sarjad, Eurovisioon) saavad Euroopa Liidu piires, sh Soomes, vaadata registreeritud kasutajad. Isikustatud konto loomiseks on vajalik ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolu ja kontot tehes peab kasutaja kinnitama, et on Eesti Vabariigi resident.

Jupiteri kasutajakonto saab luua veebilehel. Kasutajad, kes on varem teinud endale ERR-i konto mõne teise kanali (nt telekanalite ETV, ETV2 või ETV+) vaatamiseks, saavad sama kasutajainfoga sisse logida ka Jupiteri lehel ja telerakendus.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.