Tele

HBO avaldas, millal järgmine “Troonide mängu” seriaal võib eetrisse jõuda

Ühe uue "Troonide mängu" seriaali tootmine lõpetati eelmisel aastal, kuid teine on veel töös.Foto: kaader "Troonide mängust"

HBO programmijuht Casey Bloys avalikustas, et töö järgmise “Troonide mängu” seriaali kallal juba käib ning see ei olegi enam seitsme maa ja mere taga.

“Praegu käib loo kokku panemine,” selgitas Bloys. “Mina pakun, et näeme uut seriaali eetris 2022. aastal.”

Uue seriaali tegevus leiab aset 300 aastat enne “Troonide mängu” sündmusi ning põhineb samuti George R. R. Martini loomingul. Seriaali pealkirjaks saab “House of  Dragon” ning see räägib Daeneryse eelkäijate Targaryenide dünastia ajaloost.

Eelmisel aastal filmiti valmis ka teise “Troonide mängu” universumis toimuva seriaali “Bloodmoon” pilootosa, kuid oktoobris otsustati selle sarja toomine lõpetada. Bloys ei soovinud täpsustada, miks selline otsus vastu võeti.

“Vahel pilootepisoodid töötavad ja vahel ei tööta,” kommenteeris Bloys. “Ja nii läks ka selle seriaaliga (“Bloodmooniga”, toim.). Ei saa välja tuua ühtegi spetsiifilist põhjust, miks tootmine lõpetati.”

“House of the Dragon” räägib Targaryenide suguvõsast, kuhu kuulus ka Emilia Clarke’i kehastatud Daenerys.Foto: kaader “Troonide mängust”

Bloys täpsustas siiski, et “Bloodmoonile” sai osaliselt saatuslikuks taustmaterjali puudumine, mille põhjal seriaali fiktiivset maailma üles ehitada.

“Selle seriaali tegevus oleks toimunud 8000 aastat enne “Troonide mängu””, selgitas Bloys. “”House of the Dragoni” eeliseks on see, et meil on olemas George’i tekst ja selle põhjal on toimuvat lihtsam kaardistada. “Bloodmooni” puhul oli see keerulisem, kuid sarja loojad said sellega siiski kaunilt hakkama. Seda ei saa välja tuua ainsa põhjusena, miks tootmine lõpetati.”

“Troonide mängu” kaheksas ja viimane hooaeg päädis eelmise aasta kevadel. Kunagi telemaastiku tormijooksuga vallutanud sarja lõpp oli… noh, oli kah.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.