Tele

Järgmisel nädalal toob ETV eetrisse kaks suvist telesaadet

Anna Pihl, Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika veavad saadet "Ringvaade suvel".Foto: ERR/Kairit Leibold

12. juulil alustavad ETV eetris suvehõngulised telesaated “Eesti mäng” ja “Ringvaade suvel”.

Kogupere mälumängusaade „Eesti mäng“ alustab üheteistkümnendat hooaega ja on eetris esmaspäevast neljapäevani kell 20:30.

Tänavu möödub 30 aastat Eesti riigi taasiseseisvumisest ja seega on asjakohane meenutada aastatetaguseid pöördelisi sündmusi, aga ka paljusid teisi tõsiasju ja sündmusi Eestimaa kaugemast ja lähemast minevikust. Esmakordselt saate ajaloos kõlavad stuudios ka televaatajate saadetud küsimused.

Avasaates veeretavad täringut Pearu Paulus, Hanna-Liina Võsa ja Katrin Karisma. Järgmistes saadetes astuvad võistlustulle lauljad Anne Veski, Luisa Rõivas ja Ott Lepland, näitlejad Piret Kalda, Egon Nuter ja Peeter Oja, parodist Henrik Normann, ilmateadlane Jüri Kamenik, võrkpallur ja treener Avo Keel, endine käsipallur Riho-Bruno Bramanis ning veel mitmed teised tuntud inimesed.

Traditsiooniliselt jõuab igast esmaspäevast kolmapäevani eetris olnud saatest edasi üks mängija, neljapäeviti selgub poolfinaali pääseja. Kolm kõige edukamat mängijat kohtuvad suures finaalis, mis jõuab eetrisse augustis.

Stuudios on Gaute Kivistik koos assistent Britt Kõrsmaaga. Küsimused koostas Tiit Naarits, toimetasid Christel Karits ja Anne Mäns. Režissöör Maire Radsin, produtsendid Maarek Toompere ja Tarmo Kiviväli (Thors Films) ning Age Kraus (ERR).

Kuuendat hooaega alustava saade “Ringvaade suvel” on eetris esmaspäevast neljapäevani kell 21:35. Saatejuhid on Anna Pihl, Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika, reporteritööd teevad Heleri All, Christel Karits, Kaidor Kahar ja paljud teised. Ekraanile jõuavad reportaažid mitmetest paikadest üle Eesti, inimestest ja hetkedest.

Esimest eetrinädalat juhib Hannes Hermaküla, kelle sõnul minnakse avasaates külla Eesti ainsatele nelikutele, kes said äsja nelja-aastaseks ja kel oli tähtis päev – ristimine.

“Võtame kokku ka jalgpalli EMi ja toome jalgpallistuudiost Ringvaate stuudiosse kuulsa taktikalaua. Kui keeruline seda tegelikult opereerida on, näitab ei keegi muu kui endine tippmängija Indrek Zelinski,” lisab Hermaküla.

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.