Tele

Kolm naist põrutavad täna Kanal 2 ekraanil karavaniga Islandile

Naised seiklevad uuel hooajal IslandilFoto: Kanal 2

Täna kell 20.00 alustab Kanal 2 rännusaate „Kolm naist karavanis“ uus hooaeg, mis viib vaataja koos kolme kange Eesti naisega metsikule karavaniseiklusele talvisele Islandile. Eeva Esse ja Carola Madisega seikleb seekord kaasa Kristel Aaslaid.

Nagu ka eelmisel hooajal, võtab reisikolmik sihtpunktis autokaravani, mis saab olema nende koduks terveks reisiks.

Päevavalgust on vähe ja kogu aeg on kiire, sest eesmärk on Islandile ring peale teha ja parimad kohad ära näha. Valget aega on reisi alguses 6,5 tundi aga lõpuks vaid viis tundi ehk siis aeg sõna otseses mõttes pudeneb käest.

Võrreldes saate esimese hooajaga, kus rännati ringi suvisel Saksamaal, on naiste sõnul  karavaniolme märkimisväärselt raskendatud.

„Kui me arvasime, et eelmine kord olime kõik juba selgeks saanud siis karavan üllatab taas,“ jagas Carola Madis pressiteates muljeid.

Ilma ja teede hoiatusi tuleb Islandil jälgida pidevalt, kuna sõita pole lubatud, kui tuul on üle 15 m/s.

„Paar päeva oli meil selline olukord, et oli aja peale tormi eest põgenemine ja teede olud olid nii kehvad, et reaalselt oli hirm teelt välja lennata,“ meenutas Madis. 

„Lisaks on ilmastikuolud väga muutuvad ja tavapärane on see, et teed suletakse kehva ilma tõttu ja inimesed jäävad lõksu kus iganes nad parasjagu on. Oleme siiani kogenud juba ka selle aasta kõige külmemat ilma, tuisku, horisontaalset vihma, tormituuli aga on ka vedanud päikesepaistega,“ lisas ta.

Kui eelmine kord oli probleeme sellega, et karavaniplatsid olid täis ja ruumi nappis, siis seekord on Eesti naiste seltskond Madise sõnul enam-vähem ainsad hulljulged, kes ilmastikku trotsides talvel karavaniga Islandil ringi reisivad: „Meil läks kahel ööl soojus ära karavanist eri põhjustel ja me ärkasime üles arktilises külmas, nii et ellujäämiskursus oli seal korduvalt.“

„Island võib olla päris ohtlik koht kui ennast oludega kurssi ei vii ning ettevaatamatus võib lõppeda fataalselt. Isegi alles kaotas üks naine hooletuse tõttu oma elu. Ja oleme ka ise juhuslikult päästnud mitme turisti elu surmavatest lainetest ja kalju servast alla libisemisest,“ lisas Madis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.