“Kuuuurija” vaatleb isade õiguseid laste hooldusvaidlustes: kas ametnikud eelistavad emasid?

Kalle on pöördunud lastekaitse ja õigusabi poole, kuid mehe mure pole leidnud lahendust.Foto: tootja

Tänases “Kuuuurijas” avalikustab oma loo mees, kes pole tükk aega enda lapsi näinud.

Oma laste heaolu nimel anonüümsena saates osalev Kalle (nimi muudetud) võrdleb oma olukorda Stalini režiimiga. “Üks kaebekiri ja sa oled Siberis,” rääkis mees. Ta rõhutas, et ühiskond peaks mõistma, kui keerulises olukorras on isad. 

Oma abikaasaga laste hooldusvaidlusesse sattunud mees kurdab, et ta pole saanud vajalikku tuge ka lastekaitsest. Kalle sõnul pole kohtulikult temalt lapsi ära võetud, ometi ei ole ta neid kuude kaupa näinud. Mees lisab, et lastekaitsetöötajad pole tema murele reageerinud ega tema olukorrale tähelepanu pööranud.

Kalle on endine eriüksuslane ja omab relvaluba juba aastakümneid. Ta töötab ihukaitsja ja relvakoolitajana ning tema sissetulek sõltub otseselt relvadest. Ligi kolmkümmend aastat kestnud suhe oma abikaasa ja laste emaga hakkas mehe sõnul mõni aeg tagasi kiiva kiskuma.

Paar kuud tagasi, pärast järjekordset sõnelust, lahkus Kalle kodust ja pärast naasmist leidis ta eest politsei. Kuna politsei oli saanud teate, et mees on ohtlik, omab relvi ja on vägivaldne, viidi ta vahi alla. 

Sellest hetkest alates on Kalle elu keerelnud allamäge. Ta ei ole saanud oma lapsi näha, tema relvaluba on peatatud, suhtlus abikaasaga käib vaid läbi ametlikke teid pidi ja ka ühiselt ostetud kodu on pandud müüki. Ta pöördus lastekaitse ja õigusabi poole, kuid mehe mure oma laste ja tuleviku pärast ei ole leidnud lahendust.

Saates räägivad laste hooldusvaidluste teemal Sotsiaalkindlustusameti lasteabi nõunik Marilin Küünarpuu ja soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Christian Veske. 

Kas ja kuidas laheneb Kalle lugu, selgub juba esmaspäeval kell 20.30 Kanal 2-s. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.