Tele

Netflix tuleb Eestile lähedale ja hakkab Põhjamaades rohkem filmima

Foto: Netflix

Netflix avab käesoleva aasta jooksul uued kontorid Stockholmis ja Kopenhaagenis, et hakata Põhja-Euroopas senisest rohkem filme ja seriaale väntama, kirjutab Variety.

Põhjamaade regiooni peakontor luuakse Stockholmi ning sealt hakatakse haldama Rootsis, Norras, Taanis, Soomes ja Islandil elluviidavaid projekte. Kopenhaagenis avatav kontor on väiksem ja asub toetama Rootsi peakontorit.

Skandivaania oli üks esimesi väljaspool USAd asuvaid piirkondasid, kus Netflix alustas kümnekonna aasta eest originaalsisu tootmist. Põhjamaades on valminud mitmed populaarsed Netflixi hitid, näiteks “Quicksand”, “Love & Anarchy”, “Home for Christmas” ja Norra seriaal “Ragnarok”.

Tulevikus plaanitakse Põhjamaades loodava sisu mahtu veel suurendada. Netflix on eesmärgiks seadnud 2021. aasta lõpuks tuua vaatajateni 70 Skandinaavias vändatud projekti. Nende sekka kuulub muuseas ka hetkel toodetav “Viikingid: Valhalla”, milles teeb kaasa Eesti näitleja Pääru Oja.

Netflixil on Skandinaavias kokku veidi üle 4 miljoni kasutaja, kuid Põhjamaades vändatud filmid ja seriaalid on populaarsed ka mujal maailmas. Väidetavalt on Skandinaaviast pärit toodangut vaadanud kaks kolmandikku striimimisteenuse kasutajatest.

Eesti Netflixis on hetkel kõige populaarsem uhiuus fantaasiaseriaal, mis laenab julgelt elemente meie idanaabrite ajaloost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.