“Plekktrummi” kümnes hooaeg avab ETV2 kultuurisaadete sügise

Tänasest saab hakata tõsiselt kultuurseks.Foto: tootja

Uue hooga alustavad ka kirjandusminister Mart Juur ning kultuuristuudio arutelud.

Kultuurisaated leiab ETV2 kavast sel sügisel kell 22, neile eelneb kell 21.30 uus pooletunnine kultuurimagasin “Päeva püük”, mis peegeldab kultuuris toimuvat ning kogub kokku kultuurikillud ja -uudised.

Plekktrumm” (esmaspäeviti)

Joonas Hellerma juhitava vestlussaate “Plekktrumm” hooaja esimene külaline on õigeusu teoloog Tauri Tölpt, kes on ühtlasi Konstantinoopoli oikumeenilise patriarhi Bartolomeuse tõlk Eesti külaskäigu ajal.

Kirjandusministri juures. Stsenaristide eri” (teisipäeviti)

Kirjandusminister Mart Juur alustab uut hooaega kutsudes sel sügisel vaibale Eesti tuntud ja armastatud stsenariste. Hooaja avab kohtumine kirjaniku ja stsenaristi Andra Teedega, kes on juba alates 2014. aastast kirjutanud menukat sarja “Õnne 13”.

Kultuuristuudio. Arutelu” (neljapäeviti)

Kultuuristuudio jätkab neljapäeviti arutelusid päevakajalistel kultuuriteemadel. Saatejuhid on Maarja Vaino, Merilin Pärli ja Kaupo Meiel.

Avasaate keskmes on kultuuriobjektide ehitamise rahastamine ja kultuurkapital kui selle üks võtmekohtasid. Merilin Pärli külalised on stuudios kultuurkapitali juhataja Margus Allikmaa ja Estonia teatri peadirektor Ott Maaten.

Matsalu loodusfilmide festivali dokumentaalid (18.-20. septembril kell 20.00)

Koos peagi algava Matsalu loodusfilmide festivaliga toob ETV2 sel nädalal vaatajate ette kolm auhinnatud filmi möödunud aasta festivalilt.

Esmaspäeval näeb parima operaatoritöö auhinnaga pärjatud loodusfilmi “Metsikud mesilased”, teisipäeval on eetris Tartu Loodusmaja eriauhinna pälvinud “Superlinnud – tihaste salaelu” ja kolmapäeval parima režii auhinna võitnud film “Holland vee all”.

4×4. Lähis-Ida” (alates 29. septembrist reedeti)

2022. aasta detsembris startinud automatkajate seltskonna eesmärk oli jõua Araabia poolsaarel Dakari rallit võõrustavasse Saudi Araabiasse. Plaanid muutusid aga pidevalt ja nii hakkab kulgema seiklus mööda võõraid riike ja kultuure.

Pühapäevad on ETV2s teemaõhtute päralt – eesootav pühapäeva teleõhtu on pühendatud sünnipäevasid tähistavatale Siiri Sisaskile ja Andrea Bocellile.

Kolmapäeviti näitab ETV2 sarju, praegu on pooleli elulooline draamasari Aretha Franklinist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.