Vaata, milliseks kujuneb ETV2 sügishooaeg

Kirjandusminister Mart Juur kutsub sel sügisel oma vestluskaaslasteks stsenaristid, kelle looming jõuab vaatajate ette filmide ja sarjade kaudu. Stuudiosse on oodata näiteks Martin Algust, Andra Teedet ja Ilma Raagi.Foto: Kairit Leibold

“Kirjandusministri juures”, laskesuusatamine ja “Päikesepõletus” – värskel hooajal saab ETV2 vahendusel viia end kurssi kultuuris ja spordis toimuvaga ning vaadata tuntud filmide tele-esilinastusi.

ETV2 sügiskava saab hoo sisse septembri keskpaigas koos “Plekktrummiga”. Joonas Hellerma vestluste sari alustab pidulikku kümnendat hooaega esmaspäeval, 18. septembril.

“Plekktrummiga” samal nädalal alustavad ETV2-s ka mitu teist kultuurisaadet. Teisipäevast, 19. septembrist naaseb vaatajate ette Mart Juur saatesarjaga “Kirjandusministri juures”.

Neljapäevaõhtud on alates 21. septembrist omakorda “Kultuuristuudio. Arutelu” päralt. Merilin Pärli, Kaupo Meiel ja Maarja Vaino võtavad koos saatekülalistega luubi alla päevakajalised kultuuriteemad.

Kultuuris toimuvast teeb argiõhtuti kokkuvõtte uus saatesari “Päeva püük”, mis kogub kokku eri kultuurikillud ja -uudised, mida ERR-i erinevatel lainetel on märgatud. Väärikaid kultuuritegelasi ja märgilisi tähtpäevi hoiab au sees pühapäeva teemaõhtu.

Tulekul on ka järg loomeinimeste maailma peegeldavale sarjale “Killud”. Novembris algaval uuel hooajal avavad enda maailma näiteks Duo Ruut, Mihkel Tüür, Liisu Arro, Kristjan Suit ja Helena Lotman.

Kõrvuti kultuuriga saab ETV2-s sügisel kätte ka paraja annuse adrenaliini. Nii ootab reisisõpru ees uus 4×4 seiklus, mis sel korral viib Väino Laisaare eestvedamisel Lähis-Idasse.

Sportlikku elevust toovad omakorda suurvõistluste ülekanded – koos teiste rahvusringhäälingu kanalitega saab kaasa elada nii laskesuusatamisele kui ka kahevõistluse MK-sarjadele, hetkel käimasolevast võrkpallist rääkimata.

Filmi- ja sarjahuvilistele mõeldes toob ETV2 läbi nädala ekraanile valiku silmapaistvate linateostega. Juba sellest kolmapäevast, 6. septembrist algab ETV2s elulooline draamasari “Geenius. Aretha”, Emmyga auhinnatud antoloogiasari, mille keskmes on sel korral Aretha Franklin ja tema muusikaline elukäik.

18. septembrist on ETV2 Matsalu loodusfilmide festivali lainel ja vaatajate ette tuuakse auhinnatud dokumentaalfilmid.

Tulekul on mitmete maailmakino filmide tele-esilinastusi, teiste seas näeb sel sügisel filme “Lepitus”, “Ära räägi kurja” ja “Päikesepõletus” ning juba sel neljapäeval, 7. septembril tele-esilinastub poliitiline põnevik “Kairo vandenõu”

Reedene kinoklassika tõstab sel sügisel fookusesse prantsuse filmidiivad nagu Brigitte Bardot või Catherine Deneuve.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.