Tele

Selgusid Emmyde võitjad: auhindade jagamisel võidutses HBO

Parimaks draamasarjaks valiti "Succession"Foto: themoviedb.org

12. septembril jagati Los Angeleses 74. korda Ameerika teleauhindu Emmysid. Mitmetes kategooriates võidutsesid varemgi Emmysid pälvinud “Succession” (HBO) ja “Ted Lasso” (AppleTV+).

Õhtu suurimaks võitjaks võib pidada HBO-d, sest lisaks sellele, et voogedastuskeskkonna üks populaarsemaid sarju “Succession” kolm auhinda (parim draamasari, parim meeskõrvalosatäitja draamasarjas ja parim draamasarja stsenaarium) koju viis, pälvisid auhindu ka teised HBO sarjad.

Näiteks tõi lühisari “The White Lotus” HBO-le lausa viis auhinda ning lisaks pälvisid Emmyd ka “Euphoria” ja “Hacks”.

Parim draamasari

“Better Call Saul”
“Euphoria”
“Ozark”
“Severance”
“Squid Game”
“Stranger Things”
“Succession”
“Yellowjackets”

Parim komöödiasari

“Abbott Elementary”
“Barry”
“Curb Your Enthusiasm”
“Hacks”
“The Marvelous Mrs. Maisel”
“Only Murders in the Building”
“Ted Lasso”
“What We Do in the Shadows”

Parim lühisari

“Dopesick”
“The Dropout”
“Inventing Anna”
“Pam & Tommy”
“The White Lotus”

Parim tõsielusari

“The Amazing Race”
“Top Chef”
“RuPaul’s Drag Race”
“Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls”
“The Voice”
“Nailed It!”

Parim meespeaosatäitja draamasarjas

Brian Cox (“Succession”)
Lee Jung-jae (“Squid Game”)
Bob Odenkirk (“Better Call Saul”)
Adam Scott (“Severance”)
Jeremy Strong (“Succession”)

Parim naispeaosatäitja draamasarjas

Jodie Comer (“Killing Eve”)
Laura Linney (“Ozark”)
Melanie Lynskey (“Yellowjackets”)
Sandra Oh (“Killing Eve”)
Reese Witherspoon (“The Morning Show”)
Zendaya (“Euphoria”)

Parim meespeaosatäitja komöödiasarjas

Donald Glover (“Atlanta”)
Bill Hader (“Barry”)
Nicholas Hoult (“The Great”)
Steve Martin (“Only Murders in the Building”)
Martin Short (“Only Murders in the Building”)
Jason Sudeikis (“Ted Lasso”)

Parim naispeaosatäitja komöödiasarjas

Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Quinta Brunson (“Abbott Elementary”)
Kaley Cuoco (“The Flight Attendant”)
Elle Fanning (“The Great”)
Issa Rae (“Insecure”)
Jean Smart (“Hacks”)

Parim meespeaosatäitja lühisarjas või -filmis

Colin Firth (“The Staircase”)
Andrew Garfield (“Under the Banner of Heaven”)
Oscar Isaac (“Scenes from a Marriage”)
Michael Keaton (“Dopesick”)
Himesh Patel (“Station Eleven”)
Sebastian Stan (“Pam & Tommy”)

Parim naispeaosatäitja lühisarjas või -filmis

Toni Collette (“The Staircase”)
Julia Garner (“Inventing Anna”)
Lily James (“Pam & Tommy”)
Sarah Paulson (“Impeachment: American Crime Story”)
Margaret Qualley (“Maid”)
Amanda Seyfried (“The Dropout”)

Parim meeskõrvalosatäitja draamasarjas

Nicholas Braun (“Succession”)
Billy Crudup (“The Morning Show”)
Kieran Culkin (“Succession”)
Park Hae-soo (“Squid Game”)
Matthew Macfadyen (“Succession”)
John Turturro (“Severance”)
Christopher Walken (“Severance”)
Oh Yeong-su (“Squid Game”)

Parim naiskõrvalosatäitja draamasarjas

Patricia Arquette (“Severance”)
Julia Garner (“Ozark”)
Jung Ho-yeon (“Squid Game”)
Christina Ricci (“Yellowjackets”)
Rhea Seehorn (“Better Call Saul”)
J. Smith-Cameron (“Succession”)
Sarah Snook (“Succession”)
Sydney Sweeney (“Euphoria”)

Parim meeskõrvalosatäitja komöödiasarjas

Anthony Carrigan (“Barry”)
Brett Goldstein (“Ted Lasso”)
Toheeb Jimoh (“Ted Lasso”)
Nick Mohammed (“Ted Lasso”)
Tony Shalhoub (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Tyler James Williams (“Abbott Elementary”)
Henry Winkler (“Barry”)
Bowen Yang (“Saturday Night Live”)

Parim naiskõrvalosatäitja komöödiaasarjas

Alex Borstein (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Hannah Einbinder (“Hacks”)
Janelle James (“Abbott Elementary”)
Kate McKinnon (“Saturday Night Live”)
Sarah Niles (“Ted Lasso”)
Sheryl Lee Ralph, Abbott Elementary”)
Juno Temple (“Ted Lasso”)
Hannah Waddingham (“Ted Lasso”)

Parim meeskõrvalosatäitja lühisarjas või -filmis

Murray Bartlett (“The White Lotus”)
Jake Lacy (“The White Lotus”)
Will Poulter (“Dopesick”)
Seth Rogen (“Pam & Tommy”)
Peter Sarsgaard (“Dopesick”)
Michael Stuhlbarg (“Dopesick”)
Steve Zahn (“The White Lotus”)

Parim naiskõrvalosatäitja lühisarjas või -filmis

Connie Britton (“The White Lotus”)
Jennifer Coolidge (“The White Lotus”)
Alexandra Daddario (“The White Lotus”)
Kaitlyn Dever (“Dopesick”)
Natasha Rothwell (“The White Lotus”)
Sydney Sweeney (“The White Lotus”)
Mare Winningham (“Dopesick”)

Kogu võitjate nimekirja näeb siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.