Tele

Täna jõuab televaatajateni värske portreesaade juubilar Marju Lauristinist

Marju Lauristin.Foto: Tauno Pääslane/ERR

Eile 80. sünnipäeva tähistanud Marju Lauristin on jätnud jälje paljude eestlaste eludesse. Juubilarile pühendab ETV erisaate “Marjustin 8.0”, mis televaatajateni jõuab kolmapäeval kell 22.05.

Mainekas teadlane, armastatud õppejõud, kogemustega poliitik ja huvitav vestluskaaslane – 80. sünnipäeva tähistavast Marju Lauristinist on lugusid rääkida paljudel.

Kolmapäeval esmakordselt tele-ekraanile jõudvas portreesaates kõnelevad juubilarist tema vend Jaak Allik, lapselaps Estookin, Lauristini õpilased Raul Rebane, Tiit Matsulevitš ning Taavi Eilat, aga ka sõbrad Mari Tarand, Ülo ja Mari Tuulik ning Merle Karusoo.

Oma elu erinevaid tahke avab värskes saates ka Marjustin ise. Just selle nime sai ta endale külge juba noorpõlves ning tudengite jaoks on ta Marjustin senini. Ometi pole ta loobunud oma vanemate, tuntud juunikommunistide perenimest, püüdes oma tegevusega anda sellele uus ja väärikas sisu.

Peategelast aitavad portreteerida sel korral lausa kolm saatejuhti, kõik Marju Lauristini õpilased.

“See pole lihtne ülesanne. Teha saade oma õpetajast, kelle eksamil oled pabistanud ja kelle käest võid küsida mida tahes, aga kes räägib ikka seda, mida ise tahab,” avab juubelisaate üks saatejuhte Margit Kilumets. Kaas-saatejuhtidena aitavad Marjustini fenomeni lahti muukida ajakirjandusosakonna vilistlased Madis Jürgen ja Hans H. Luik.

“Marjustin 8.0. Juubelisaade Marju Lauristinist” on ETV ekraanil kolmapäeval kell 22.05

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.