Tele

Täna õhtul näeb telekast rallifilmi “Ott Tänak: The Movie”

Ott Tänak ja Martin Järveoja sõitsid filmi esilinastusele Toyota Yaris WRC-ga.Foto: Sterotek Film

Täna lõppeva Rally Estonia on võimalik ära saata meie parimast ralliässast rääkiva filmiga. 6. septembril kell 19:30 näeb TV3 eetris ülipopulaarset filmi “Ott Tänak: The Movie”.

Otsus Ott Tänakust dokumentaalfilm teha sündis aastal 2018, mil kamp filmitegijaid rändas Tänaku kannul mööda maailma. Tegemist oli pretsedendiga – esmakordselt oli keegi filmi nimel võtnud pähe terve hooaja vältel ühe rallisõitja elu kaameraga jäädvustada.

Aasta jooksul filmiti 13 riigis, läbiti 45 000 kilomeetrit mööda maismaad, lisaks veel lennukiga paar tiiru ümber maailma.  Filmimeeskond kaadri taga oli tunnistajaks nii kriitilistele hetkedele kui ka võidurõõmule. Kinolinale toodi reaalsus närvesöövate võistluste telgitagustest ning näidati seda, mis muidu avalikkusele kättesaamatuks jääb.

“Filmi eesmärk oli, et kõik jäädvustuks nii, nagu elu tegelikult on, mingit näitlemist pole ja kaamera pärast ma viisakam ei olnud. Nagu 2018. aasta, nii ei ole ka minu terve karjäär teatavasti kõige igavam olnud,” kommenteeris Ott Tänak ise enne filmi esilinastust.

Foto: Sterotek Film

Filmitegijatele valmistas üllatuse, et kinnise iseloomu poolest tuntud tippsportlane oli kaamera ees ootamatult otsekohene, rääkides nii oma elu kõrghetkedest kui ka madalseisudest.  Paralleelselt võidusõidu tõusude ja mõõnadega rullub filmis lahti inimlik lugu põikpäisest Saaremaa poisist, kes murdis end kõige kiuste maailma tippu.

2019.aastal valminud filmi “Ott Tänak – The Movie” käis kinodes vaatamas peaaegu 97 000 inimest, tehes sellest Eesti kõigi aegade edukaima dokumentaalfilmi. Rahva huvi Oti vastu näitas ka filmi esilinastus, kui tuhanded inimesed kogunesid tänavatele vaatama, kuidas Ott Tänak ja Martin Järveoja sõitsid Toyota Yaris WRC-ga kinno Cinamon Kosmos Imax.

Muide, kohe pärast Tänaku filmi lõppu alustab TV3-s “Kiired ja vihased”, see kõige esimene osa. Seega autofännidel on, mida täna telekast vaadata.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.