Täna “Täistunnis”: lähedale tulnud sõda viis rekordarvu Eesti naisi vabatahtlikusse riigikaitsesse

Ka Eeva Esse-Sõõrumaa saab saates esmased sõjalised oskused selgeks.Foto: tootja

“Täistunni” ajakirjanik Eeva Esse-Sõõrumaa käis koos Naiskodukaitsega metsas sõdurioskuste kursusel ja uuris, mis motiveerib neid oma põhitöö ning pere kõrvalt vabatahtlikult riigikaitses osalema.

Reportaaž Viru maleva maakaitsekompanii õppuselt paneb saatejuhi proovile nii vaimselt kui ka füüsiliselt. “Minu jaoks murdus täielikult müüt, et Naiskodukaitse tegeleks vaid supikeetmise ja muu tagalatööga,” rääkis Esse-Sõõruma. “Eelmisel aastal liitunud naised oskavad tänaseks relva käsitseda ja on omandanud ellujäämisoskused.”

Lisaks Naiskodukaitsele keskendub tänane saade reklaamimaailmale ning sellele, kuidas reklaamimeistrid disainivad isegi tipp-poliitikuid. Elo Mõttus-Leppik küsib poliitikute imago-loojatelt, kuidas aidata tipp-poliitikut, kes on sattunud tõsisesse jamasse. 

Poliitskandaalid võtab saates tabavalt kokku Eesti reklaamiringkonna tunnustatud tegija Urmas Villmann: “Poliitikule pole suuremat vaenlast kui tema ise, sest enamik skandaale tõmbavad nad endale ise kaela, konkurente pole vajagi.”

Vahel räägitakse, et Eestist polegi võimalik saada tipptasemel haridust, mille najal ühel või teisel moel maailma vallutama asuda. TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengid tõestavad vastupidist. Nad ehitavad igal aastal uue vormelauto, millega võisteldakse rahvusvahelises inseneritudengitele suunatud tootearendusvõistlusel.

Ligi 300 elektrivormeleid ehitava ülikooli seas on Eesti tudengid olnud stabiilselt esikümnes. Kuid lisaks kiirete autode ehitamisele on see projekt tudengite jaoks ka kui hüppelaud erialase karjääri poole, sest võimaldab silma jääda maailma prestiižsematele autotööstustele.

“Täistund” võtab teemad luubi alla täna kell 20.30.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.