Tele

TV3 uus muusikasaade “Uus laul 2023” ootab eestikeelseid laule

Saate kohtunikud ja saatejuhtFoto: TV3

Sel kevadel jõuab vaatajateni uus TV3 muusikasaade – uute eestikeelsete laulude võistlus “Uus laul 2023“. Saatesse saab laule esitada kuni 15. veebruarini TV3 kodulehe kaudu.

“Paljud laululoojad ja esitajad on ikka ja jälle küsinud, miks ei ole ometi televisioonis eestikeelsete laulude konkurssi; nüüd saame neile lõpuks vastata, et see on tõesti tulemas,“ sõnas saate tootja RUUT produtsent Kaupo Karelson pressiteates.

TV3 Grupp Eesti tegevjuht Signe Suur lisas, et saate üle saab rõõmustada kogu Eestimaa, sest tänu saatele sünnib palju head eestikeelset muusikat.

Kuni 15. veebruarini saavad laululoojad esitada saatesse uusi eestikeelseid lugusid TV3 kodulehe kaudu, kust leiab kogu vajalikku lisainfot.

Suursaatega “Uus laul 2023“ on kaasas kaks organisatsiooni. Eesti Autorite Ühingult kuulub võitjale ehk laulu autorile peaauhind 10 000 eurot ning parimale esitajale on Eesti Esitajate Liit auhinnaks välja pannud 5000 eurot.

“Uus laul 2023“ kohtunikeks on kolm muusikaeksperti – Koit Toome, Maarja-Liis Ilus ning Olav Osolin. Žürii esimehe Koit Toome sõnul on võistlusele oodatud lood erinevatest žanritest alates karmimast stiilist kuni šlaagriteni välja.

“Kui on hea lugu omas žanris, leiab see saates kindlasti koha. Oluline on luua muusikat, mida ise naudid,” sõnas ta.

Kohtunik Olav Osolini sõnul hakkab tema žüriiliikmena otsuseid tegema lihtsa loogika järgi: “Mina annan oma hääle laulule, mis mulle meeldib!“

Maarja-Liis Ilusa sõnul on aga oluline see, et leiduks lugusid, mis puudutaks. “Väga loodan, et kohtunikuna saan ma tuliselt kiita häid heliloojaid ja nautida suurepäraseid esitusi, mis tänu saatele võimalikuks saavad,“ ütles ta.

“Uus laul 2023“ saatejuht on laulja Karl-Erik Taukar.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.