Vaata, kes hakkavad saates “Naabrist paremaks” merekonteineritest kodu ehitama

Kes võidab ehitussarja: Maakad, Sisuloojad, Sportlased või Linnased?Foto: tootja

Kolmapäeval TV3s alustavas saates võistlevad omavahel Maakad, Sisuloojad, Sportlased ja Linnased.

Võitja saab merekonteineritest ehitatud-sisustatud kodu päriseks endale. “Naabrist paremat” hakkavad juhtima Alari Kivisaar ja Maribel Vääna.

Sisuloojad

Üliõpilane Getter Adeele (21) ja ettevõtja Kaspar (27) on paar nii era- kui ka tööelus. Aktiivselt tegutsetakse ühises sotsiaalmeediaagentuuris ning luuakse ettevõtetele videosid, virtuaaltuure ja kõikvõimalikku muud sisu. 

Paar unistab majakesest, kus linnaelust ja internetisaginast puhata, saunatada ja loodust nautida. Selleks aga tuleb enne kõvasti tööd teha ning see noortele sobib. 

Getteri teadmised ehitusest võrduvad nulliga, ta pole õieti tööriistugi käes hoidnud. Seda pisiasja kompenseerib aga Kaspari kogemus, paari kõva töötahe, katkematu optimism ning fenomenaalsed guugeldamisoskused. Kui tööjuhis on internetis olemas, siis on see töö tehtav. Neid kahte ei hirmuta ka väga ebastandardsed ehituslahendused.

Linnased

Lasteaias õpetaja abina töötav Kristin (28) ja ventilatsioonipaigaldaja Kristjan (36) on abielupaar Keilast, kes unistab suvilast. Peres on kaks väikest last ja korterielule oleks puhkus looduses hädavajalik vaheldus. Paaril on konteineri jaoks valmis vaadatud mereäärne koht, kus lained loksuksid praktiliselt konteineriseinte vastu ja romantiline loodusidüll paitaks hinge. 

Nii eelmise kui ka praeguse kodu on paar renoveerinud ja sisustanud ning Kristin pidavat kodus alatasa kõike ümber tõstma. Kogemuse, pidurdamatu ehitussoovi ja sihikindluse tõttu on nad teistele naabritele iseäranis ohtlikud vastased. Saatesse tulid nad kahel põhjusel: plaanis on ehitada majake ja olla üle hulga aja päris kahekesi. Otsekui kohtingul.

Maakad

Üliõpilasest noorsootöötaja Maria (21) ja torumees Erkki (25) on naabrist paremaks kandideerimas juba teist korda. Eelmisel hooajal võtmemängus napilt välja jäänud paar on terve aasta oma plaane ja oskuski täiendanud ning unistus oma kodust on vaid kasvanud.

Aasta aega võiduplaani haudumist lööb žüriil suu lahti juba esimeses saates, kui kohale tullakse tõeliselt professionaalse joonisega, mis teeb silmad ette ka Eesti mainekamatele arhitektidele.

Praktilise meelega paar on osav, kui Maria on kohaliku korvpallimeeskonna Tere Kadrina Karud tantsutüdruk, siis tõelise maakana on Erkki talitanud kõikvõimalikke elukaid ning ei jää hätta ka spordis.

Sportlased

Magistrikraadi omandav Cathy Vivien (23) ja üliõpilane Marten (24) on sportlased, kes mängivad aktiivselt curlingut ning on teel olümpiale.

Sportlased hakkavad ehitama maja, mis on korraga nii kontor kui ka suvekodu, sest töö ja puhkus käib sel paaril käsikäes. Vast veelgi olulisem on see, et selleks saaks noorte esimene ühine kodu. Plaan leivad ühte kappi anna alles küpseb.

Ehitust on õpetanud vanaisa, elu, Simsi arvutimäng ning kõik eelnevad “Naabrist parema” saated. Saab näha, kas konteinermaja sisutusse puhutakse ka eksootilisi võnkeid, sest mõlemal on seljataga töö ja elu välismaal. Palju ja ekstreemselt on reisitud, Cathy on aastaid elanud Itaalias, Marten on modellina töötanud kogu planeedi ulatuses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.