Uudis

4 väga olulist uut ja ametlikku detaili PlayStation 5 kohta

Mängud on toredad, aga kus on konsool?Foto: GamesRadar

Sony avalikustas äsja uusi ja huvitavaid detaile PlayStation 5 kohta, mis annavad aimu, milleks saab uus konsool võimeline olema.

Nüüd teame, et Sony järgmine konsool tuleb sisseehitatud SSD kettaga, mis teeb masina kordades kiiremaks HDD kettaga varustatud PlayStation 4-st. Hiljuti nägime Sony järgmise mängumasina pea olematuid laadimisaegasid ja tundub, et kiirus on PlayStation 5 üks kesksetest müügiartiklitest.

Lisaks saime teada, et PlayStation 5 tuleb 4K ja 120Hz toega, mis peaks võrreldes praeguse generatsiooni konsoolidega mängude väljanägemist märgatavalt parandama. Mainiti ka, et PlayStation 4 salvestusfaile saab olema võimalik üle kanda PlayStation 5 peale. See tähendab, et kui mängid näiteks “The Last of Usi” PlayStation 4 ja ostad uue konsooli, ei ole uuesti alustamine vajalik. See peaks tegema uuele konsooligeneratsioonile ülemineku mängijate jaoks võimalikult valutuks.

Väidetavalt on Sonyl suured plaanid ka mängude striimimisteenusega PlayStation Now, mis plaanitakse viia “järgmisele tasemele”. Veel ei täpsustatud, mida sellega silmas peetakse, kuid suured mängustuudiod näevad voogedastamises head võimalust viia mängud minimaalsete kuludega suure hulga tarbijateni. Seda peetakse lausa nii oluliseks, et hiljuti alustasid igipõlised rivaalid Sony ja Microsoft striimimistehnoloogia arendamiseks koostööd.

Sony on juba varem avaldanud PlayStation 5 kohta huvitavaid tehnilisi detaile. Ei ole veel teada, millal masin ilmub, kuid Sony on välja pakkunud ajaakna, millal see võib juhtuda. Selgust ei ole veel ka hinnas, kuid väidetavalt tuleb see “mängijale meelepärane”.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.