ERR-i veebikanalisse Jupiter lisandus Teadlaste Öö puhul teadusteemalist sisu

Jupiteri lisandus Teadlaste öö raames teadusteemalist sisuFoto: ERR

Sel nädalal toimuva Teadlaste Öö festivaliga on liitunud ka ERR-i veebikanal Jupiter koos ETV ja Vikerraadioga. Suure teadusvõistlusega kulmineeruv nädal pakub kuulamiseks-vaatamiseks inspireerivaid kohtumisi teaduse superkangelastega.

Kuidas valmib lihavaba liha? Milliseks võib kujuneda inimeste ja robotite koostöö? Mis asjad on nanoravimid ja kui nutikad võivad olla tekstiilid? Veebikanal Jupiter avab ukse põnevasse teadusmaailma ja toob video- ja audiolugudena teaduse igaühele koju kätte.

Nädala algusest on veebikanalis Jupiter vaatamiseks üleval kümme videolugu noorte silmapaistvate teadlastega. Haarava ja hariva sissevaate teaduse erinevatesse valdkondadesse teevad materjaliteadlane Maarja Grossberg, toiduteadlane Mari-Liis Tammik, elektroenergeetikadoktor Heigo Mõlder, karjatervise dotsent Kerli Mõtus, mükoriisa uuringute professor Leho Tedersoo, biomeditsiini tehnoloog Rainis Venta, neuroteadlane Jaan Aru, robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe, arheokeemik Ester Oras ja tekstiilikunstnik Kärt Ojavee.

Teadusvideoid saab näha siit.

Suurtele ja väikestele on veebikanalis kuulamiseks kuus audioloengut, mis sel nädalal jõuavad ka Vikerraadio eetrisse. Lastega kohtuvad biomeditsiini ekspert Rainis Venta, ajuuurija Jaan Aru ja toiduteadlane Mari-Liis Tammik. Täiskasvanud viib robotitemaailma Karl Kruusamäe, vetikate potentsiaali avab Tanel Ilmjärv ja muinasaja toitumisest räägib Ester Oras.

Lasteloengud kõlavad Vikerraadio eetris 22.–24. septembril kell 15.45, täiskasvanute loengud 22.–24 septembril kell 19.00. Loenguid saab kuulata ka Jupiteris (täiskasvanutele, lastele).

Teadlaste Öö festival ERR-i kanalites kulmineerub suurejoonelise teadusvõistlusega ETV eetris sel reedel kell 20. Võistlustulle astuvad kaks tiimi, kes hakkavad Emajõel mõõtu võtma alustel, mis on ehitatud üksnes jäätmetest. Tiimidesse kuuluvad teaduse superkangelased ja nutikad meelelahutajad Tanel Padar, Kerli Dello, Kalle Sepp, Inga Lunge, Rainis Venta, Ester Oras, Elisabeth Parman, Heido Mõlder.

Teadlaste Öö festival on teadust populariseerivate sündmuste sari, mis toimub juba 16. korda. Sündmuse peakorraldaja ja Jupiteri partner teaduslugude loomisel on Teaduskeskus AHHAA.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.