Eurovisiooni favoriidiks tõusis uus riik, Uku Suviste koht edetabelis on paranenud

Uku Suviste astub võistlustulle 20. mail.Foto: PATRICK VAN EMST/Scanpix

Pärast viimaseid lavaproove on Eurovisiooni lauluvõistluse favoriitide seas toimunud muudatus ning varasemaga võrreldes on nelja koha võrra oma positsiooni parandanud ka Uku Suviste.

Alles mõne päeva eest pakuti Eurovisiooni võitjaks Prantsusmaa esindajat Barbara Pravit, kes astub üles looga “Voila”. Nüüd on lauluvõistluse favoriidiks tõusnud Itaalia artist Måneskin, kes esitab loo “Zitti e buoni”.

Hõbedakohta pakutakse hetkel varasemalt edetabeli tipus olnud Barabara Pravile, kolmanda koha vääriliseks peetakse Malta lugu. Neljandaks peaks tulema Island, kuid üks selle riigi eurodelegatsiooni liige andis hiljuti positiivse koroonatesti.

Edetabelis on natukene paremale positsioonile tõusnud ka Uku Suviste.Kui loetud nädalapäevade eest pakuti talle tagantpoolt neljandat ehk 36. kohta kohta, siis tänaseks on Eesti tõusnud 32. kohale.

Suurteks tegudeks sellest siiski ei piisa. Kui praegune ennustustabeli seis peaks reaalsuseks saama, siis 20. mail teises poolfinaalis üles astuv Uku Suviste finaalvõistlusele edasi ei pääse.

Uurisime Tomi Rahulalt, mis juhtub siis, kui Uku Suviste või keegi teine Eesti eurotiimist peaks andma positiivse koroonatesti. Veel on sul võimalus panna oma teadmised proovile ja testida, kui hästi oled kursis Eesti saavutustega Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.