Uudis

Kihlveokontor: Eesti pääseb Eurovisiooni poolfinaalist edasi, kuid põrub finaalis

Foto: POSTIMEES GRUPP AS/SCANPIX.

Järgmisel nädalal, 14. mail antakse esimese poolfinaaliga avapauk iga-aastasele Eurovisiooni lauluvõitlusele. Betsafe’i ennustusportaali analüütikute hinnangul pääseb Eestit esindav Victor Crone 62,5-protsendilise tõenäosusega finaalvõistlusele – küll aga oma poolfinaali punktide järgi viimase, kümnenda etteastena.

Betsafe’i spordiennustuste analüütiku Ivan Špoli sõnul on meie võistlusloo “Storm” edasipääsu koefitsient 1,50, mis tähendab, et Victor Crone astub 62,5% tõenäosusega üles ka laupäevases finaalis.

“Finaalvõistlusel me Eestile esikahekümne sisse hetkeseisuga kohta ei ennusta. Kindlasti peab aga arvestama, et poolfinaal teeb oma korrektuurid ning live-esinemised ja rahvahääletus toovad kaasa faktorid, mis hoiavad põnevust viimaste sekunditeni,” ütles Špol.

Poolfinaali puhul on Špoli hinnangul suureks teguriks ka see, et enamik meie naaberriike ning ka Victori kodumaa Rootsi astub üles teises poolfinaalis, mistõttu sealt Eesti poolt hääletada ei saa.

Portaali hinnangul võib esimese poolfinaali võitjaks pidada Kreekat looga “Better Love”, mille koefitsiendiks on tugev 2,20. Sellele järgnevad Küpros (4,20) ja Island (6,00). Teise poolfinaali favoriidid on Hollandi lugu “Arcade” ja Venemaa “Scream”, vastavalt koefitsientidega 2,35 ja 3,85.

Meie naaberriikide Soome, Läti ja Leedu esitlused Betsafe’i hinnangul väga suure tõenäosusega tänavu finaali ei pääse.

Esimesest poolfinaalist pääsevad tõenäoliselt edasi:

 1. Kreeka
 2. Küpros
 3. Island
 4. Austraalia
 5. Sloveenia
 6. Portugal
 7. Tšehhi
 8. Belgia
 9. Ungari
 10. Eesti

Teisest poolfinaalist pääsevad tõenäoliselt edasi:

 1. Holland
 2. Venemaa
 3. Šveits
 4. Aserbaidžaan
 5. Rootsi
 6. Malta
 7. Norra
 8. Põhja-Makedoonia
 9. Armeenia
 10. Taani

Kogu võistluse favoriit on poolfinaalide eel Holland, kelle osalemine on laulu varajase avalikustamise tõttu korra juba kahtluse alla seatud. Eurovisiooni ennustused on Betsafe’i lehel leitavad spordiennustuse kategooria alt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.