Uudis

Kuula: vene rahval lubati esimest korda üheksa aasta jooksul Eurovisiooni loo valimisel kaasa rääkida

Viimati küsiti rahva arvamust 2012. aastal.Foto: kuvatõmmis

Esmaspäeva õhtul valisid venelased telekanali Pervõi Kanal vahendusel oma esindaja maikuus Rotterdamis toimuvale Eurovisioonile.

Võitjana väljus tasavägise rahvahääletuse tulemusena Tadžikistanis sündinud Manizha, kes esitas naistepäevale kohaselt laulu nimega “Russkaya Zhenschina” ehk tõlkes “vene naine” ning kogus 39,7 protsenti häältest.

Viimati lubati Venemaa rahval oma esindaja ise valida aastal 2012, seega tuli tänavune, vaid mõned päevad tagasi välja kuulutatud eriprogramm, Eurovisiooni fännidele suure üllatusena.

Lisaks Manizhale astusid õiguse eest Venemaad Rotterdamis esindada võistlustulle veel kaks grupeeringut. Teise koha saavutasid 35,7% häältest kahest Mashast koosnev tantsumuusikaduo #2Mashi ning kolmandaks jäi 24,6% indie-bänd Therr Maitz.

Mastaabilt mitte eriti grandioosse, ent staaridest tihedalt täis pikitud tunniajase sõu vältel esitasid oma varasemaid eurolaule Filipp Kirkorov (1995), Polina Gagarina (2015), Dima Bilan (2006, 2008) ning riiki aastal 2020 esindama pidanud Little Big. 

Little Bigi ninamees Ilya Prusikin väitis, et otsus sel korral mitte Venemaad esindada sündis bändi ja telekanali vahelistel läbirääkimistel ning koos leiti, et mullu riiki esindama valitud loo “Uno” meeletut edu oleks raske korrata. Rõhutati, et palal on YouTube’is üle 189 miljoni vaatamise ehk rohkem kui ühelgi teisel eurolool eales.

Venemaa osales esimest korda Eurovisioonil 1994. aastal, ehk samal aastal, mil meiegi, kui Janika Sillamaa 93. aasta püüdlust mitte lugeda. Ka võite on meil suure idanaabriga sama palju. Senini on Venemaa kõige edukamaks etteasteks olnud Dima Bilani “Believe’i” triumf aastal 2008, lisaks ports teisi ja kolmandaid kohti. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.