Uudis

Märtsis loevad Tallinna keskraamatukogu töötajad internetis tasuta lasteraamatuid

Väga tore algatus, mis teeb koduse karantiini lastele lõbusamaks.Foto: Skolova/Shutterstock

Ajal, mil lapsed on kodused, on Tallinna keskraamatukogus jalad alla saanud üks tore algatus. Kõigil soovijatel on võimalik helistada raamatukoguhoidjale, kes lapsele mõnda toredat lasteraamatut ette loeb.

Kõnesid oodatakse esmaspäevast reedeni ajavahemikus 10-16 eesti ja vene keeles. Koos lapsega saab siin valida välja raamatukoguhoidja ja etteantud nimekirjast sobiva raamatu.

Raamatukogule saab helistada telefoni, Skype’i ja Facebooki teel, kuid olenevalt raamatukoguhoidjast võib kontakti astumise meetod varieeruda. Teenust pakutakse täiesti tasuta, maksma peab vaid telefonioperaatorile kõne hinna eest.

Tallinna keskraamatukogu palub kannatust ja selgitab, et kui liin on hõivatud, siis on võimalik helistada mõnele teisele raamatukoguhoidjale. Ning kui raamat jääb huvitava koha pealt pooleli, on alati võimalik järgmisel päeval tagasi helistada.

ERR-i andmetel ei ole tegu ainult monotoonse ettelugemisega, vaid laps saab raamatukoguhoidjaga ka sõbralikult vestelda.

“See ei ole ainult tuim ettelugemine, on suhtlemine omavahel. Küsin, kuidas neil päev läks, kuidas neile endale raamat ja lugu meeldis. Ühe sessiooni ajal jõuame tavaliselt kaks raamatut läbi lugeda,” selgitab raamatukoguhoidja Pille Aas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.