Uudis

Netflix võib saada reklaame sisaldava tellimuse, mille eest pead vähem maksma

Kas valiksid odavama Netflxi tellimuse, kui sellega tuleksid kaasa reklaamid?Foto: Netflix

Netflixi kahele praegu eksisteerivale tellimusele võib tulevikus lisanduda kolmas pakett, mis maksab vähem, kuid sisaldab reklaame.

Netflixi tegevjuht Reed Hastings on pikalt olnud reklaamsisu kaasamise vastu, kuid konkureerivad striimimisteenused on tema arvamust muutnud. Odavamaid reklaame sisaldavaid pakette pakuvad näiteks Hulu ja HBO Max ning Hastingsi sõnul on need tellimused klientide seas populaarsed.

“Ma olen alati olnud reklaamidega kaasneva keerukuse vastu ja pooldanud tellimuste süsteemi lihtsust,” rääkis Hastings. “Kuid sellest enam pooldan ma tarbijatele võimalikult suure valikuvabaduse andmist. On loogiline pakkuda odavamat tellimust klientidele, kes on reklaamide suhtes tolerantsemad.”

Hastingsi sõnul ei ole Netflixis veel vastu võetud otsust uus tellimus turule tuua. Hetkel tegeletakse turu-uuringutega ja kindlamate otsusteni plaanitakse jõuda aasta-paari jooksul.

Hetkel on saadaval kaks Netflixi paketti. Eestis maksab odavam standardtellimus 10 eurot kuus, kallima preemiumtellimuse eest peab välja käima 13 eurot kuus. Kui Netflixi hinnad hüppeliselt ei tõuse, siis peaks Reklaamsisu sisaldav tellimus hakkama Eestis maksma alla 10 euro kuus.

Hinnatõus ei ole siiski välistatud ja näib tõenäoline, et see on peagi ka tulemas. Aasta alguses tõstis Netflix teenute hindasid USA-s ja Kanadas ning arvatavasti hakkavad hinnad peagi kerkima ka teistes regioonides.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.