Uudis

Pedofiiliaskandaali tõttu kaovad YouTube’ist “Fortnite’i” reklaamid

YouTube'i otsingumootori algoritmid üanevad mängu reklaamid kahtlase sisuga videote ette.Foto: Epic Games

Pedofiilid kasutavad lapsi kujutavate YouTube’i videote kommetaariumit kogunemiskohtadena, kus jagatakse lastepornot ja tehakse alaealiste kohta ebasündsaid kommentaare. Seetõttu eemaldab Epic Games “Fortnite’i” reklaamid YouTube’ist, vahendab The Verge.

Pedofiiliaskandaalile juhtis tähelepanu juutuuber Matt Watson lihtsa eksperimendiga. Ta lõi varikonto ja sisestas sellega YouTube’i otsisõna bikini haul. See lõi ette portsu videoid, milles naised rannarõivaid selga proovivad.

Kasutades edasi liikumiseks YouTube’i poolt soovitatud videoid, jõudis ta kõigest kahe klikiga alaealist kujutava klipini, mille kommentaarium vohas pedofiiliast. Nüüd sisaldasid ka kõik edasised soovituslikud videod lapsi ja nende klippide kommetaarium oli täpselt sama võigas.

“Fortnite’i” arendanud Epic Gamesi hakkas häirima asjaolu, et mängu reklaamklippe võis näha pedofiilide eelistatud videote ees. Seetõttu võeti vastu otsus “Fortnite’i” videote-eelsed reklaamid YouTube’ist sootuks eemaldada.

Positiivne on see, et YouTube ei ole jäänud äraootavaks ja tegevusetuks. Kiiresti kustutati mitmed ebasündsaid kommetaare jätnud kontod, eemaldati ahistava sisuga kommentaare ja teatati illegaalselt tegutsenud kasutajatest politseile.

Videojagamisplatvorm on olnud sellises olukorras ka varem. 2017. aastal oli YouTube sunnitud reklaamijatele valuraha maksma, kui selgus, et teatud firmade reklaame näidatakse terrorismile ja vihakõnele ajendavate videote ees.

Veel ei ole teada, kas “Fortnite’i” reklaamid YouTube’i naasevad. Hiljuti toimus Suurbritannias ka totaalselt läbikukkunud “Fortnite’i” festival, mille korraldajad kohtusse kaevatakse.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.