Uudis

PlayStation Plus muutub peagi kallimaks. Kas ja kuidas muutuvad hinnad Eestis?

Hinnatõus tõenäoliselt tuleb, aga see ei mõjuta kõiki.Foto: Sony

Sony kavatseb augustis tõsta PlayStation Plus teenuse hinda teatud Aasia ja Euroopa riikides. Tõenäoliselt mõjutab see ka väikest osa Eesti mängijatest.

PlayStation Plus teenust saab osta kas ühe, kolme või kaheteistkümne kuu pikkuseks perioodiks. Väidetavalt plaanitakse Prantsusmaal ja Saksamaal tõsta ühe kuu tellimuse maksumust 7,99 eurolt 8,99 eurole. Kõigis kolmes kategoorias plaanitakse hinnatõusu Rootsis, Norras ja Šveitsis.

Punktid.ee eestvedaja Hannes Niid arvab, et Eesti PlayStationi omanikud tõenäoliselt suurt hinnatõusu kartma ei pea. “Meilt ostetakse põhiliselt Soome, Suurbritannia ja USA regioonide koode, seega keskmise Eesti tarnija jaoks ei tohiks midagi muutuda,” arvab ta. “Skandinaaviast on kasutajad äärmiselt vähe. Saksamaa, Norra ja teiste riikide muudatusi näeme siis, kui avalikustatakse täpsemad hinnad.”

Niid peab siiski tõenäoliseks, et need Eesti mängijad, kelle kasutajad on registreeritud riikidesse, kus hinnad tõusevad, peavad hakkama tulevikus PlayStation Plusi eest rohkem maksma. “Täpset infot veel ei ole, aga ma pakun, et ühe kuu hind tõuseb 1 euro, kolme kuu hind 5 eurot ja aasta hind 10 eurot. Rohkem kindlasti mitte.”

Sellist regiooniliselt valikulist hinnatõusu peab Niid kummaliseks ja arvab, et lähiaastatel on oodata PlayStation Plusi kallinemist ka mujal. “See on üldse tiba kahtlane, et Norras ja Rootsis hind tõuseb, aga näiteks Taanis ja Soomes mitte,” arvab ta. “See tähendab, et Norra ja Rootsi muutuvad teistest regioonidest kallimaks ja võib ennustada, et mõne aasta pärast tõstavad teised piirkonnad ka hinda järgi.”

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.