Uudis

Proovi järele: Google lubab nüüd ümisemise ja vilistamise põhjal muusikat otsida

Google aitab sul nüüd üles leida laule, mille pealkirjad sulle ei meenu.Foto: Google

Tead seda tunnet, kui sind kummitab mõni lauluviis, aga loo pealkiri ei taha mingi hinna eest meenuda? Google pakub nüüd sellele probleemile lahendust – ümise või vilista loojupp telefoni ja Google ütleb sulle, millise lauluga on tegu.

Uue funktsiooni kasutamiseks võta esimese asjana oma Androidi telefonil või iPhone’is lahti Google’i äpp. Nüüd on sul kaks võimalust: vajuta mikrofoniga ikoonile ja ütle telefoni what’s this song, või vajuta Search for a song nupule, mis ilmub ekraanile samuti pärast mikrofoni ikoonile klikkimist.

Google kuulab su ära ja pakub sulle vasteid sinu soorituse põhjal. Foto: Google

Nüüd hakkab su telefon sind kuulama. Sinu ülesanne on 10-15 sekundit ümiseda, vilistada või laulda seda lugu, mis sind parasjagu kummitab. Kui see on tehtud, kuvab Google sulle sinu soorituse põhjal erinevaid vasteid koos infoga artistide ja lugude kohta, võimalusega vaadata muusikavideoid ja mitmete teiste huvitavate ja asjakohaste infokildudega.

Kaugetesse ajusoppidesse kinni kiilunud nimetute lugude leidmiseks töötab Google’i uus süsteem üsna hästi. Minu kogemuse põhjal ei ole vasted alati 100% täpsed, aga enamasti saab algoritm minu jörisemisest ikka täiesti adekvaatselt aru.

Muide hiljuti sai samalaadse uuenduse ka Spotify, kus on nüüd võimalik otsida muusikat laulusõnade põhjal.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.