Uudis

Skandaalne lugu: Katrin Lust teatas vaid neli päeva enne eetrit, et kolib teise kanalisse

Eile õhtul kell 16 teatas Katrin Lust oma senisele kodukanalile TV3-le, et tema saade “Kuuuurija” kolib Kanal 2-te. Loo teeb skandaalseks see, et uue hooaja esimese saateni jäi vaid neli päeva ning TV 3 oli juba terve nädala “Kuuuurija” uut episoodi reklaaminud.

“Reklaam jooksis, avasaate esimese versiooni olin üle vaadanud. Meil oli 20 teemat selleks hooajaks paigas,” ütleb Raimo Kummer. “Ma ei mäleta tervest teleajaloost, et keegi oleks vaid neli päeva enne eetrit teise kanalisse kolinud.”

Juba sel esmaspäeval ongi “Kuuurija” eetris Kanal 2-s. “Ma ei oska midagi muud kommenteerida, kui et Kanal 2 pidi selle saate eest lihtsalt kõvasti rohkem maksma,” lisab Kummer.

Mitmed kohtuasjad muutusid häirivaks

“Ma ei ütleks, et ma nüüd ülemäära kurb oleksin. Mulle õpetati ja ma lähtun sellest, et telesaateid tehes ei tohi seadust rikkuda.”

Siin viitab Kummer asjaolulule, et mitmed Katrin Lusti “Kuuuurija” saadetes esinenud isikud kaebasid hiljem saate kas pressinõukogusse või kohtusse. Diktorile teadaolevalt on Lustil pooleli hetkel 5 kohtuasja.

Mis aga TV3-s siis esmaspäeval samal ajal eetrisse läheb, kus seni Lusti saade oli? “Vot sõidangi praegu tööle ja vaatan. Mõtteid juba on. Ega meie eeter sellepärast tühjaks nüüd küll ei jää,” sõnab Kummer.

Asemele tulevad “Selgeltnägijad”

Juba kümme minutit hiljem helistab ta tagasi ja ütleb: “”Selgeltnägijate tuleproovi” paneme sinna. Venemaa viimase hooaja. Meie kevadprogramm on tugev ka “Kuuuurijata”.”

“See on täiesti siiralt viimase 24 tunni otsus. Minu juurde ei tuldud konkreetse pakkumisega ega pandud rahapatakaga vastu pead. Ma ei ole üldse selline inimenegi, kes kalkuleeriks otsuseid põhinedes rahanumbritel. Minu jaoks sai määravaks see, et Kanal 2 visioon sõltumatust ajakirjandusest läheb minu omaga kokku, mis tähendab, et nad on minuga nii heas kui halvas,” kommenteerib Lust Diktorile.

Lust selgitab, et otsuse ajendiks oli juhuslik arutelu, mis päädis eile ilmsiks tulnud otsusega. “TV3-ga läks valesti see, et kui keegi tahtis mind kohtusse kaevata, siis pidin enda eest seisma kogu oma varaga. Muidugi TV3 toetas, kui see oli seotud konkreetselt kanaliga, kui tuldi isiklikult minu vastu nõudega, siis pidin ise advokaadi palkama.”

Vastust sellele, miks see ainult neli päeva enne teatavaks sai, otsest põhjust ei olegi. “Kui Teet ja Jõekalda hüppavad teise kanalisse, siis nende käest ei küsi keegi. See juhus tekkis tõesti sellel nädalal. Kavades on ju kõik kirjas ja promodki on muutmata ja vahel tuleb selliseid otsuseid teha.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.