Uudis

Tarbijakaitseameti otsus: Apollo peab täitma 0 euroga videomänge ostnud kliendi tellimuse

28. detsembril nägid Apollo e-poe külastajad sellist pilti.Foto: kuvatõmmis

Tarbijavaidluste komisjon otsustas rahuldada kliendi nõude, mille kohaselt on Apollo sunnitud täitma eelmise aasta lõpus 0 euroga ostetud videomängude tellimuse ja andma tasuta üle kaks PlayStation 4 mängu.

Eelmise aasta lõpus pani Apollo ekslikult 0-eurose hinnaga e-poodi müüki mitu videomängu, kuid loobus tellimuste täitmisest, viidates poe kasutustingimuste punktile 7.3. Kõnealune punkt väidab, et “Apollol on õigus tellimuse aktsepteerimisest loobuda või tellimuse täitmisest loobuda, näiteks kuid mitte ainult, juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.”

Tarbijavaidluste komisjon leidis aga, et poel ei ole õigust lepingust taganeda ning 0 euroga ostetud videomängud peab kliendile üle andma.

Komisjoni otsuses väidetakse, et kasutustingimuste punkt 7.3 jätab Apollole sisuliselt piiramatu võimaluse lepingust taganeda, kuid kliendile sarnaseid õiguseid ei anta. Seega on poolte lepingulised õiguste ja kohustuste kasutamise võimalused tüüptingimustes sätestatud ebavõrdselt ning selline tüüptingimus läheb vastuollu ka üldise lepingute siduvuse põhimõttega.

Jõutakse järeldusele, et kaupleja ei ole müügilepingust kehtivalt taganenud. Kuna kaupleja ei ole tarbijale müügilepingu eset üle andnud, on ta rikkunud oma lepingulisi kohustusi VÕS § 100 ja 208 lg 1 tähenduses. Tarbijal on seega õigus nõuda enda tellimuse täitmist.

See otsus võib potentsiaalselt tähendada seda, et enda 0 euroga tehtud ostud võivad kätte saada ka teised, kelle tellimus kinnitati ja siis punkti 7.3 raames tühistati. Avalduse tarbijakaitse komisjonile on võimalik esitada siin.

Oleme pöördunud kommentaaripalvega ka Apollo poole.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.