TV3 otsib ilmateadustajat

Ilmateadustajana on tegutsenud ka praegune TV3 turundus- ja kommunikatsioonijuht Annely Adermann.Foto: tootja

Kandideerida võivad kõik, kel on kirg teletöö vastu ja oskavad end eesti keeles soravalt väljendada.

Oluliseks peetakse veel esinemisjulgust, eneseväljendus- ja suhtlemisoskust ja ettevõtlikkust. Konkursil osaleda soovijad peavad olema valmis ise ilmateate teksti koostama ning seda õhtuse uudistesaate otse-eetris esitama. Uued ilmateadustajad selguvad toimetuse ja televaatajate ühisel otsusel läbi video- ning hääletusvoorude oktoobri alguses.

TV3 turundus- ja kommunikatsioonijuhi Annely Adermanni sõnul on ilmateadustaja amet üks neist, mis puhub tuule tiibadesse ka edasisele telekarjäärile, kui inimene ise on töökas, hakkaja ja pälvib vaatajate poolehoiu.

“Ilmateadustaja jaoks on kõige olulisem ilmainfo vahendamine ja see, mis meeleolu seda edastades tekib,” kommenteeris Adermann. “Kasuks tulevad lai silmaring, isikupära ja mõnus huumorisoon.”

TV3 oli esimene telekanal Eestis, mis tõi 1997.aasta sügisel ekraanile ilmateadustajast diktori, enne seda edastasid ilmainfot EMHI sünoptikud. TV3 ilmauudiseid on aastate jooksul vahendanud näiteks Annely Adermann, Irmeli Karja, Liis Lusmägi ja Erkki Sarapuu.

Konkursil osalemiseks on vaja täita ankeet hiljemalt 20. septembriks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.