Uudis

Vägivaldsed videomängud on Donald Trumpi ja Hillary Clintoni vahele kiilu löönud

Hiljutiste massitulistamiste valguses on videomängud USA-s taas rambivalgusesse sattunud.Foto: CBS News

Möödunud laupäeval hukkus USA-s kahes massitulistamises 29 inimest ja vabariiklastest poliitikud süüdistavad juhtunus vägivaldsete videomängude kahjulikku mõju. Nende arvamust jagab ka Ühendriikide president Donald Trump, kuid mitte demokraatliku partei üks juhtfiguure, Hillary Clinton.

“Me peame lõpetama vägivalla ülistamise,” sõnas Trump. “See hõlmab ka õudseid ja jõledaid videomänge, mis on nüüd väga tavapärased. Probleemsetel noortel on liialt lihtne ümbritseda ennast vägivalda propageeriva kultuuriga. Me peame sellele lõpu tegema või seda tunduvalt vähendama.”

Trumpiga samal arvamusel on ka endine FBI agent Maureen O’Connel, kes selgitas Fox Newsile antud intervjuus, milline inimene on tema arvates mõrvar, kes tappis laupäeval El Pasos 20 inimest. “Kui ma veaks kihla, siis ma ütleks, et ta mängis päevas kuus kuni kaheksa tundi ühte neist, tead küll, “Fortnite’i” või mingit muud mängu, kus inimesi dehumaniseeritakse neil järjest päid otsast kõmmutades.”

Kõik siiski Trumpi ja vabariiklastega ei nõustu. Näiteks on teisel arvamusel 2016. aastal USA presidendiks kandideerinud Hillary Clinton, kes andis Twitteri vahendusel mõista, et inimesed mängivad mänge igas maailma nurgas, kuid enamasti see massimõrvaga ei päädi. Clinton leiab, et süüdi ei ole videomängu, vaid relvad.

Tegu ei ole esimese korraga, mil vabariiklased ja Donald Trump näevad videomängudes massitulistamiste algeid. Sama juhtus ka 2018. aasta alguses, mis päädis Trumpi ja suurimate mängustuudiote ja -levitajate esindajate kohtumisega. Suuremaid muudatusi see kokkusaamine kaasa ei toonud.

Kuid Donald Trumpi uusimal mängudevastasel sõnavõtul on juba olnud mängutööstusele tuntav mõju. Pärast presidendi avaldust langes Activision Blizzardi aktsia väärtus 6,1%, Take Two oma 6,3% ja EA aktsia 4,6%.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.